fbpx
WAŻNE
Nagroda Wielkiego Redaktora przyznana (10 sierpnia, 2022 2:39 pm)
Jak stworzyć zielny bukiet? (10 sierpnia, 2022 2:22 pm)
Stolica na Roztoczu (9 sierpnia, 2022 1:03 pm)
“Odlotowa” Nordokiada! (8 sierpnia, 2022 12:17 pm)
Bluesowe brzmienie w Puławach (4 sierpnia, 2022 12:04 pm)

Matura w siodle

21 października 2020
471 Wyświetleń

To nietypowe liceum w nietypowej szkole z nietypowymi lekcjami. Liceum Jeździeckie działa w ramach Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli, które głównie kojarzymy jako bodaj jedyne miejsce na świecie z kształceniem młodych ludzi w pszczelarstwie. Tymczasem od 12 lat można tu również uczyć się jeździectwa.

Uczniowie klasy sportowej o takim profilu realizują program liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym programem języka angielskiego, biologii i wychowania fizycznego w zakresie jeździectwa.

Liceum dysponuje krytą ujeżdżalnią, placem z przeszkodami parkurowymi i crossowymi, trzema stajniami oraz rozległymi łąkami, przez które przepływa Bystrzyca, co umożliwia wyjazdy w teren koniom o różnym stopniu wytrenowania i naukę jazdy na różnym etapie zaawansowania. Grono pedagogiczne szkoły traktuje ją jako „przedsionek” umożliwiający inny, bardziej interesujący sposób na wejście w dorosłość. Nauczyciele i trenerzy zapewniają uczniom możliwość rozwijania się we wszystkich dziedzinach związanych z pracą z końmi, począwszy od jazdy rekreacyjnej, poprzez trening skokowy czy ujeżdżeniowy, na pracy z młodym koniem kończąc. W planie lekcji są konsultacje w dziedzinach pracy naturalnej, fizjoterapii i opieki weterynaryjnej. (maz)

Foto: Olga Michalec-Chlebik

Zostaw komentarz