fbpx

Metamorfozy Sentymentalne

9 kwietnia 2019
1 134 Wyświetleń

W Lublinie zakończył się ósmy festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego “Metamorfozy Sentymentalne”. Ten ogólnopolski festiwal oprócz popularyzacji twórczości Jacka Kaczmarskiego, ma również na celu promocję młodych artystów piszących własne teksty i wykonujących je na scenie. Najlepsi wykonawcy poezji śpiewanej otrzymują nagrody pieniężne oraz są typowani do wzięcia udziału w najważniejszych festiwalach promujących piosenkę literacką w Polsce, m. in. do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Festiwal rozpoczął się 5 kwietnia w ACK UMCS „Chatka Żaka” przeglądem konkursowej piosenki autorskiej i poetyckiej, podczas którego młodzi artyści zaprezentowali autorskie kompozycje.  Dzień później najlepsi z nich pokazali swoje umiejętności na Koncercie Galowym w Filharmonii Lubelskiej. Po występie utalentowanej młodzieży goście mieli okazję posłuchać koncertu “Malinowa” z 14 premierowymi utworami z najnowszej płyty w wykonaniu wybitnej aktorki i wokalistki Stanisławy Celińskiej.  

Ostatniego dnia festiwalu odbył się koncert zespołu Mamadou&SamaYoon, który wykonał mieszankę słowiańsko-afrykańskich brzmień.

Tradycyjnie w programie „Metamorfoz Sentymentalnych” znajdują się koncerty poświęcone pamięci i twórczości barda „Solidarności” Jacka Kaczmarskiego.

tekst i foto Maksym Kashenkov

 

Zostaw komentarz