fbpx
Zbiornik bezodpływowy - na zdjęciu betonowa okrągła klapa zakrywająca otwór szamba, otoczona przez zieloną trawę

Miasto policzy zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie

16 lipca 2020
590 Wyświetleń

Lublin rozpoczyna aktualizację ewidencji szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Według danych ewidencyjnych na terenie Lublina znajduje się 2609 zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz 189 przydomowych oczyszczalni ścieków. Dane te mogą być już nieaktualne, stąd nowy spis.

Wszyscy mieszkańcy posiadający na terenie swoich nieruchomości zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub przydomowe oczyszczalnie ścieków, proszeni są o wypełnienie formularza ewidencji zbiorników oraz dostarczenie go do Urzędu do 31 października. Można to zrobić drogą elektroniczną na adres: ewidencja.zbiorniki@lublin.eu, pocztą na adres Wydziału Ochrony Środowiska ul. T. Zana 38, 20-601 Lublin lub też osobiście, składając formularz w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców.

Przypominamy, że właściciele, którzy pozbywają się z terenu swoich nieruchomości nieczystości ciekłych, są zobowiązani do dostarczenia powyższych informacji, jak również powinni posiadać umowy oraz dowody opłaty za opróżnianie zbiorników i i ich transport.

Formularz ewidencji zbiorników, aktualna lista przedsiębiorców świadczących usługi opróżniania oraz inne informacje ważne dla właścicieli są dostępne na stronie Lublin.eu.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Wakacyjne wydarzenia dla lubelskich Seniorów

Zostaw komentarz