fbpx

Międzynarodowe święto graffiti ponownie w Lublinie

2 sierpnia 2023
262 Wyświetleń

w najbliższych dniach Lublin stanie się gospodarzem międzynarodowego święta graffiti. Festiwal Meeting of Styles Polska odbędzie się w naszym mieście już po raz 13. Wydarzenie zaplanowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży potrwa od 4 do 6 sierpnia.

– Sztuka graffiti i jej twórcy znajdują w Lublinie sprzyjającą atmosferę i spotykają się z żywym zainteresowaniem odbiorców. Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży daje możliwość bliskiego kontaktu z tą niezwykle atrakcyjną twórczością. W ramach odbywających się u nas edycji Meeting of Styles gościmy od 2011 roku najlepszych twórców z Polski i świata. Co roku, różnorodny i ciekawy program pozwala śledzić pracę mistrzów, ale także poprzez zajęcia warsztatowe rozwijać umiejętności i pasję 

– mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

W Meeting of Styles wezmą udział artyści z całej Polski i Europy. Z myślą o ich twórczości udostępniona została ogromna powierzchnia muru oporowego obwodnicy Lublina. Spotkania warsztatowe odbędą się na terenach zielonych koło Skende, gdzie jak w ubiegłych latach przygotowane są specjalne ścianki. Na miłośników czeka też wystawa prac jednego z najbardziej znanych przedstawicieli graffiti art w Polsce – Cruzego. Nie zabraknie też muzycznego after party. Więcej o lubelskim wydarzeniu, w tym jego szczegółowy harmonogram, znaleźć można na stronie youth.lublin.eu, a także w mediach społecznościowych: Meeting of Styles Poland oraz na profilu wydarzenia.

Zostaw komentarz