fbpx

Mleczna czekolada czy gorzka?

25 grudnia 2020
1 120 Wyświetleń

Wprawdzie Coco Chanel mawiała, że najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na tobie wygląda, ale i tak wiadomo, że zima kocha brązy.

Antropolodzy dopatrują się powiązań z odległymi czasami, kiedy mieniący się różnymi ciepłymi barwami ogień dawał poczucie bezpieczeństwa. A do ognia jak nic pasuje mleczna czekolada. Za tegoroczny hit uznano całą gamę brązów oraz nude stosowane razem i wymiennie. W opinii mojej Babci brązy w parze z pepitką od zawsze były przejawem prowincjonalizmu. W takim razie ja kocham być prowincjuszką! Nie ma nic bardziej eleganckiego, a zarazem zaświadczającego o wyczuciu stylu, od odpowiednio skomponowanych odcieni brązu. I nieprawda, że brązy głównie kojarzymy z garderobą starszych osób. One są zjawiskowe w każdym wieku. A sekret tkwi w umiejętności zestawiania poszczególnych elementów garderoby.

Jonathan J. Castellon/ Unsplash

Prawie nieschodzący z wybiegów mody nude doskonale komponuje się z bielą i écru, których tak mało nosimy zimą (a szkoda), barwami jasnej i ciemnej czekolady, delikatnym rudym, a nawet camelowym. Do takiej góry pasują ciemniejsze spodnie (różnego rodzaju kratki, ale i jednolite kolorystycznie) i spódnice, nawet te lżejsze, nawet bliższe stylistyce wiosenno-letnich spódnic czy dołów od sukienek. Brązowe botki, lekka spódnica i ciepły golf. Kłania się fashion week w Paryżu, Nowym Jorku i Londynie. Z kolei mój ulubiony odcień brązu o mało znanej nazwie fired brick, i w przenośni, i dosłownie nawiązującej do ciepłego koloru cegły, doskonale sprawdza się w dzianinach (dodatki) i różnego rodzaju swetrach, znakomicie komponując się z czerwienią i pomarańczem. Paleta ciepłych barw, w których dobrze się wygląda w każdej temperaturze i która daje poczucie pewności siebie niezależnie od pogody. Choć moim typem zdecydowanie są odcienie mlecznej czekolady. Szkoda, że jest ich tak mało na polskich ulicach. Ale zima dopiero się zaczyna, jest więc szansa, że jeszcze coś się zmieni.

Eugene Chystiakov/ Unsplash
Danny G/ Unsplash
Tamara Bellis/ Unsplash
Amir Taheri/ Unsplash

Tekst: Olga Bronisz

Fotografia tytułowa: Rodolfo Sanches Carvalho/ Unsplash

Zostaw komentarz