fbpx

“Mój Kazimierz” w Galerii OKNA

26 października 2022
457 Wyświetleń

Ryszard Rogala uprawia głównie akwarelę, rysunek i pastel. W akwareli reprezentuje malarstwo wykonywane głównie w plenerze. Daje to możliwości zarejestrowania tego co jest ulotne – chwili, nastroju, atmosfery miejsca.

5 listopada 2022, o godz. 17.00 w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, ul. Peowiaków 12, I piętro, odbędzie się wernisaż jego wystawy pt. Mój Kazimierzrysunek i akwarele.

Ryszard Rogala

Tematyka prac Ryszarda Rogali to architektura i pejzaż, choć uprawia również malarstwo figuratywne oraz portret z natury. Maluje bez podrysu („alla prima”), pozwala to na indywidualny charakter wykonywanych prac. Malarstwo w pracowni jest interpretacją szkiców akwarelowych, czasem zdjęć, jest bardziej impresyjne i często odrealnione.

Uprawiam różne techniki rysunkowe. Każda z nich jest swoistą przygodą w której biorę udział. „Zapis chwili” – przekazywanie emocji i atmosfery miejsca przez rysunek lub szybki szkic (również akwarelowy) to moja ulubiona i wciąż nieprzerwanie ekscytująca praca. Jak żadna z innych technik, rysunek, jest związany z moim zawodem – to mój język wypowiedzi architektonicznej i projektowej ale również zapis moich emocji w przeżywaniu piękna otaczającego świata.

Ryszard Rogala

Ryszard Rogala uczestniczył w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie. Jest organizatorem plenerów malarskich i rysunkowych studenckich i profesjonalnych w Polsce i Europie (Italia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Ukraina, Litwa i inne).

foto Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Zostaw komentarz