fbpx

Monika Borzym śpiewa w Teatrze Starym w Lublinie

2 marca 2021
711 Wyświetleń

W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem “Monika Borzym śpiewa stare piosenki” w Teatrze Starym w Lublinie, artystka zaprezentuje koncert dwukrotnie. Dodatkowy koncert odbędzie się 10 marca (środa) o godzinie 20.00.

“Monika Borzym śpiewa stare piosenki” to projekt muzyczno – literacki dwójki znakomitych artystów – Moniki Borzym i Krzysztofa Dysa. W repertuarze są zatem przedwojenne standardy jazzowe – bo to utwory taneczne, które mimo długiego życia nie straciły nic ze swojego uroku – jako koncept zatytułowany “Monika Borzym śpiewa stare piosenki”. Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara – są wszak dziedzictwem narodowym polskiej kultury i zarzewiem rodzimego jazzu.

Na koncercie można będzie usłyszeć m.in: „Maryla”, „Daj mi tę jedną noc”, „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, “Moja Warszawo”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty”, „Może tak może nie” oraz – super rarytas – czyli “Takie ciało” piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpasowuje się w akcję “ciałopozytywności” którą Monika propaguje i wspiera.

Więcej: https://www.teatrstary.eu/rezerwacja/wydarzenie.html?idwc=3554&idt=7337

Źródło: Teatr Stary w Lublinie

Zostaw komentarz