fbpx
Budynek nowej szkoły przy ul. Berylowej

Multimedia dla nowej szkoły przy ul. Berylowej

21 lipca 2020
615 Wyświetleń

Szkoła przy ul. Berylowej kompletuje wyposażenie. Po zakupach standardowych mebli i zabawek przyszedł czas na multimedia. Na potrzeby przyszłych uczniów nowej placówki Miasto zamawia monitory interaktywne w komplecie z zestawem tablic suchościeralnych oraz tablety. Łącznie ponad 200 urządzeń. Dodatkowo nowa szkoła zostanie wyposażona w 725 metalowych szafek z elektronicznymi zamkami.

Staramy się zapewnić przyszłym uczniom nowoczesne narzędzia edukacyjne. W multimedia będą wyposażone nie tylko sale specjalistyczne, ale także ogólnodostępne. Zależy nam również na tym, aby jak najwięcej usług informatycznych było zintegrowanych w jednym systemie. Będzie to nie tylko największa, ale także najnowocześniejsza szkoła w mieście – mówi Marek Błaszczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58.

Trwają postępowania związane z wyposażeniem szkoły. Ogłoszone przetargi dotyczą zakupu sprzętu elektronicznego oraz dostarczenia i montażu szafek metalowych wraz z systemem ich sterowania i zarządzania. Wśród zamawianych multimediów znajduje się między innymi 91 tabletów oraz 51 interaktywnych monitorów. Na korytarzach szkoły pojawią się monitory prezentacyjne do wyświetlania niezbędnych informacji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Z kolei szatnie szkoły zostaną wyposażone w szafki, których otwieranie i zamykanie będzie możliwe za pomocą kart i opasek silikonowych. Karty lub opaski, poza dostępem do szafek na ubrania i podręczniki, pozwolą także uczniom korzystać ze szkolnej stołówki, jak również umożliwią wypożyczenie książek w bibliotece.

Obecnie prowadzone są także prace związane z podłączeniem Szkoły Podstawowej nr 58 do miejskiej sieci szerokopasmowej. Na poszczególnych kondygnacjach budynku prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Odbiory techniczne powinny odbyć się do końca lipca.

Szkoła rozpocznie działalność 1 września. Po wakacjach, w nowym roku szkolnym, uczyć się w niej będzie 800 uczniów w 32 klasach oraz 150 dzieci w wieku przedszkolnym w 6-oddziałowej placówce przedszkolnej. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to niemal 13 tys. m2. Koszt budowy szkoły to blisko 80 mln zł, z czego na wyposażenie placówki przeznaczono ok. 10 mln zł.

Czytaj też: Rewitalizacja Parku Ludowego – z dziennika budowy

Zostaw komentarz