fbpx

NAJNAJE na scenie Osterwy

7 lipca 2022
490 Wyświetleń

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przygotował dla wszystkich rodziców NAJmłodszych Widzów na spektakl „Cztery pory roku”, który dedykowany jest dzieciom w wieku od roku do czterech lat. To nowa propozycja w repertuarze, której do tej pory brakowało. Już od NAJmłodszych lat warto zaprzyjaźniać dziecko ze sztuką. Wychowanie przez sztukę to pogłębianie rozwoju dziecka za pomocą wrażeń i odczuć estetycznych.

„Cztery pory roku” polecany na pierwszą wizytę w teatrze:

PREMIERA – 16 lipca, godz. 12.00 | Kolejne spektakle – 17 lipca, godz. 10.00 i 12.00 oraz 26, 27, 28, 29, 31 lipca, godz. 10.00 | Mała Scena

Twórcy spektaklu: Magdalena Zabel: reżyserka, aktorka | Jowita Stępniak: choreografka, aktorka | Mateusz Doniec: kompozytor | Piotr Bartoszewicz: reżyser światła.

Pomysł inscenizacji powstał z inicjatywy aktorek Teatru: Magdaleny Zabel i Jowity Stępniak. Zapraszają dzieci i rodziców do podróży teatralnej po czterech porach roku. Bajkowa wyprawa opiera się na doznaniach: wizualnych i dźwiękowych i dotykowych. Każda z pór roku jest tworzona w oparciu o trzy podstawowe elementy: plastykę, muzykę i choreografię. Walorami spektaklu są: barwna warstwa plastyczna i wykorzystanie instrumentów (kalimba, ukulele, dzwonki koshi i bęben).

Aktorki w nieoczywisty sposób kreują przestrzeń sceniczną na oczach dzieci, stymulując w ten sposób ich wyobraźnię i kreatywność oraz rozbudzając w nich ciekawość otaczającego świata. Uwzględniając kompetencje komunikacyjne NAJmłodszych Widzów, twórcy odrzucili w spektaklu tekst, koncentrując się na poszukiwaniu bodźców najbardziej atrakcyjnych dla dzieci. Dodatkową atrakcją dla dzieciaków będzie możliwość udziału w prowadzonych przez aktorki spontanicznych zabaw z wykorzystaniem elementów scenografii spektaklu.

foto Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Zostaw komentarz