fbpx

Niedziela Palmowa w lubelskim skansenie

31 marca 2023
294 Wyświetleń

W niedzielę, 2 kwietnia, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej. Obchody zainauguruje tradycyjnie procesja z palmami i nabożeństwo, a cały dzień będzie wypełniony rozmaitymi aktywnościami związanymi z wielkanocnymi tradycjami.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 warsztatami z robienia palm, które będzie można poświęcić podczas uroczystej Mszy św. z procesją. Po nabożeństwie będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach robienia pisanek metodą wydrapywania i techniką batikową oraz ponownie w warsztatach z robienia palm. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Tego dnia będzie okazja również nie tylko do zobaczenia wielkanocnych wystrojów chałup, ale też wejścia do wybranych wnętrz z przewodnikiem i wysłuchania opowieści o dawnych zwyczajach (o 11.30 i 13.00).

Przez cały czas trwania wydarzenia na muzealnym rynku będzie trwał Jarmark Wielkanocny, a w Ratuszu z Głuska będzie dostępna wystawa pokonkursowa IV Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Bilety: 25 zł/normalny, 15 zł/ulgowy.

foto Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Zostaw komentarz