fbpx

10-lecie „SmartCity”!

1 kwietnia 2023
2 395 Wyświetleń

4 kwietnia br. o godz. 10:00 w auli na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (al. Kraśnicka 2D) odbędzie się jubileusz Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity”.

W programie przewidziano prezentację Koła, panel dyskusyjny, pokaz filmu oraz teleturniej wiedzy o SKNP. Wydarzenie będzie też dobrą okazją do szczegółowego zapoznania się z działaniami SKNP „SmartCity”, jak również spotkania osób współpracujących przez ostatnie lata z organizacją studencką.

Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity” to organizacja, która działa aktywnie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej już 10 lat. W tym czasie studenci brali udział w ponad 150 inicjatywach i wydarzeniach. SKNP prowadzi owocną współpracę z gminami, m.in. Łomazy, Kock, Kodeń, Wisznice, Leśna Podlaska, Lublin, dla których opracowuje projekty zagospodarowania przestrzennego. Co istotne, część projektów została zrealizowana.

W swoich działaniach SKNP aktywnie promuje także kierunek gospodarka przestrzenna, m.in. poprzez organizację debat naukowych oraz warsztatów z planowania przestrzennego dla uczniów szkół partnerskich. Członkowie Koła brali również udział w projektach unijnych (URBACT II), miejskich (Przedsiębiorcze Dzieciaki) czy obozach naukowych. Wyniki prowadzonych badań zostały opublikowane m.in. w Atlasie Ruchu Rowerowego w Świdniku oraz są prezentowane na konferencjach naukowych.

Więcej informacji o Kole: https://www.facebook.com/SKNPlanistow.umcs  

Zostaw komentarz