fbpx

Noc Biologów 2021

7 stycznia 2021
595 Wyświetleń

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS już po raz dziesiąty zaprasza na „Noc Biologów” – wykłady, pokazy i gry. Przybliża one wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa.

Tegoroczne, jubileuszowe wydarzenie potrwa aż trzy dni. Rozpocznie się w najbliższy piątek (8 stycznia) o godz. 12:00, a zakończy w niedzielę (10 stycznia) o godz. 20:00. Jubileusz ten przypada w niezwykle trudnym i wymagającym czasie. W związku z tym „Noc Biologów” odbędzie się w formule online. Większość omawianych tematów przygotowano jako nagrania. Udział w atrakcjach będzie możliwy dzięki linkom do poszczególnych projektów. Zamieszczono je w ich opisach w programie na stronie wydarzenia: http://www.nocbiologow.pl.

„Noc Biologów” obejmuje liczne inicjatywy popularyzujące nauki biologiczne. Łącznie zaprezentowanych zostanie blisko 25 tematów. Będą to propozycje dla najmłodszych i nieco bardziej dojrzałych miłośników biologii.

Oferta tegorocznego wydarzenia na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS obejmie szerokie spektrum tematów. Od prezentacji technik laboratoryjnych i prostych doświadczeń po zwyczaje zwierząt czy wyprawy terenowe. Od uczestników zależy czy zechcą zostać „biohakerami”, czy zafascynują się adaptogennymi, kosmetycznymi i leczniczymi właściwościami organizmów. A może zechcą zgłębiać świat mikroorganizmów, wirusów, hodowli komórkowych i szczepionek? Na pewno warto się przekonać.

Prowadzący opowiedzą także o tajnikach fotografii przyrodniczej oraz wytwarzaniu produktów leczniczych na bazie naturalnych składników. Ponadto poruszony zostanie niezwykle aktualny temat jakim jest radzenie sobie ze stresem. Uczestnicy dowiedzą się, jak w czasie stosowania długoterminowych metod relaksacyjnych zmieniają się struktury w mózgu człowieka.

Wszyscy chętni, których obejrzany materiał zainteresuje i zrodzi pytania, będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z autorami projektów. W trakcie wyznaczonych dyżurów udzielą oni wyjaśnień i podzielą się swoją wiedzą.

Z programem wydarzenia można zapoznać się na stronie: http://www.nocbiologow.pl oraz w załączniku.
Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja ani limit uczestników.

Źródło: Centrum Prasowe UMCS

Foto: Victor Forgacs/ Unsplash

Zostaw komentarz