fbpx

„O Pierścień Księżnej Izabeli”

7 marca 2022
411 Wyświetleń

Przed nami jubileuszowa XX edycja najważniejszego wydarzenia tanecznego w Puławach – Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”.

W dniach 12-13 marca na parkiecie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Technicznych 107 par tanecznych reprezentujących 25 ośrodków będzie rywalizować o tytułowy pierścień w konkursie tańców polskich w formie towarzyskiej. W programie konkursu znajdują się takie tańce jak: kujawiak, oberek, krakowiak czy mazur, a wszyscy uczestnicy występują w strojach wieczorowych.

W turnieju udział wezmą zespoły m. in. z Warszawy, Malborka, Olsztyna, Krakowa, Zamościa, Poznania, Lublina, Wronek czy Bielska-Białej. Mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli kibicować gospodarzom konkursu – 14 parom Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

Rozpoczęcie pierwszego bloku konkursowego zaplanowane jest na godz. 10:00. W sobotnich startach przewidziano półfinały i finały w klasach C i B. W taneczny nastrój uczestników wprowadzi reprezentacyjny polski taniec narodowy polonez w wykonaniu wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.

Uroczyste otwarcie oraz drugi blok konkursowy z półfinałami i finałami w klasie A zacznie się od godz. 16:30 w sobotę. Natomiast w niedzielę od godz. 11:00 będzie można podziwiać konkurs Kar Mazurowych, poznamy także wyniki zmagań finałowych, odbędą się prezentacje mistrzów i występ tancerzy z „Powiśla”.

Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” to jedyna tego typu impreza w naszym województwie. Jego celem jest popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zawartego w polskich tańcach narodowych.

Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny. Organizatorem konkursu jest Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.

Zostaw komentarz