fbpx

Osiedle EKO PARK

14 kwietnia 2021
1 078 Wyświetleń

Osiedle EKO PARK to 6 nowoczesnych budynków położonych między ulicami Granatową i Kwarcową, na dzielnicy Węglinek. Pierwsze dwa budynki zostały oddane do użytkowania w listopadzie 2020 roku, zakończenie prac przy II etapie planowane jest na połowę 2021 roku, a mieszkańcy III etapu wprowadzą się w przyszłym roku.

Lokalizacja EKO PARKu cieszy się niezmiennym zainteresowaniem z powodu dostępu do pełnej infrastruktury: sklepów, restauracji, obiektów sportowych, a od niedawna także najnowocześniej szkoły w Lublinie (przy ul. Berylowej).

Projekt osiedla można ująć w dwóch słowach: przestrzeń oraz zieleń.

Bloki usytuowane są w odległościach 24 – 77 m i nie zachodzą na siebie, co gwarantuje mieszkańcom komfort oraz intymność.

Jako pierwsi w Lublinie oraz jedni z nielicznych w Polsce oddaliśmy mieszkańcom osiedle z własnym parkiem o powierzchni ok. 1 ha, kompleksem oczek wodnych i różnorodnymi nasadzeniami. Chcieliśmy w ten sposób odejść od tworzenia kolejnego blokowiska bez przestrzeni do codziennego wypoczynku.

Projektując nasze osiedle, pamiętaliśmy o ludziach aktywnych, którzy będą mieli do dyspozycji zewnętrzną siłownię, a ich pociechy w tym czasie będą mogły korzystać z dużego placu zabaw.

Przy każdym bloku oraz w parkingach podziemnych będą znajdować się stojaki rowerowe, a każdy blok będzie posiadał osobne pomieszczenie do przechowywania rowerów.

Jesteśmy przekonani, że dostęp do okolicznych ścieżek rowerowych oraz bliskość Starego Gaju sprawią, że oderwanie się od codziennych obowiązków będzie jeszcze przyjemniejsze.

Osiedle EKO PARK to również podwyższony standard wykonania.

Dla zwolenników ekotechnologii mamy stacje ładowania samochodów elektrycznych w każdym parkingu podziemnym.

Budynki wyposażone będą w instalację fotowoltaiczną, która zasili w prąd klatki schodowe i parking podziemny – obniżając tym samym czynsz.

Codzienny komfort to również stacja zmiękczająca wodę, której działanie mieszkańcy będą mogli poczuć dosłownie na własnej skórze.

Różnorodność – to słowo najcelniej opisuje mieszkania w EKO PARKu.

Mieszkania na parterach posiadają ogródki o powierzchni od 20 do 120 m2, natomiast apartamenty na ostatnim piętrze – tarasy o powierzchni 60 m2. O ile mieszkań z tarasami było niewiele i klienci zapisywali się na listy rezerwowych kilka miesięcy przed rozpoczęciem sprzedaży kolejnego etapu, o tyle mieszkania z ogródkami zyskały na popularności w czasach pandemii.

Pozostałe kondygnacje wypełniają funkcjonalne mieszkania 1, 2, 3 i 4-pokojowe o metrażach od 27 do 68 m2 z balkonami od 4,5 do 15 m2. Dla bardziej wymagających klientów przewidzieliśmy możliwość łączenia mieszkań.

Projekt osiedla spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem – połowa mieszkań w każdym etapie została sprzedana na etapie dziury w ziemi, a rok przed odbiorem wybór był już bardzo okrojony. Z tego powodu Inwestor postanowił kontynuować dobrą passę i zapowiedział budowę kolejnego etapu – tym razem w okolicach ulicy Jemiołuszki, również na Węglinku.

Powierzchnia mieszkań będzie bardzo podobna, ale liczba mieszkań ze względu na maksymalną powierzchnię zabudowy będzie ograniczona do 50 szt. Mimo że rozpoczęcie sprzedaży ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja, to już są pierwsi zainteresowani!

Capitalia Real Estate Gęsia Sp. z o. o., www.ekopark-lublin.pl

ul. Misjonarska 20, 20-107 Lublin

Bartomiej Pronin, tel.: 790-223-223, b.pronin@capitalia.pl

Ewelina Szelest, tel.: 790 223 223, e.szelest@capitalia.pl

/tekst sponsorowany/

Zostaw komentarz