fbpx

Otwarcie Parku Ludowego

23 grudnia 2020
1 648 Wyświetleń

Zakończyły się trwające od kilkunastu miesięcy prace związane z kompleksową rewitalizacją 22-hektarowego Parku Ludowego w Lublinie. Obecnie trwa demontaż ogrodzenia zabezpieczającego teren inwestycji, gdzie do wykonania pozostały już tylko drobne prace porządkowe.

–  Odnowiony Park Ludowy jest już gotowy i dostępny dla mieszkańców. Ten zielony teren w centrum miasta, dzięki kompleksowo przeprowadzonej rewitalizacji odzyskał dawny blask i na nowo będzie strefą wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu dla wszystkich mieszkańców. To park pełen atrakcji dla osób lubiących aktywny wypoczynek, z nowoczesną infrastrukturą i nowatorskimi rozwiązaniami architektonicznymi. Jestem przekonany, że Park Ludowy będzie jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Lublina i naszym wspólnym powodem do dumy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

– Rewitalizacja Parku Ludowego to już kolejna okazja dla spółki Budimex pozostawienia trwałego śladu w krajobrazie Lublina. Projekt ten był jednocześnie szansą dla pokazania naszych kompetencji inżynierskich np. przy konstruowaniu spektakularnej kładki pieszo-rowerowej nad Bystrzycą o bardzo wymagającej konstrukcji, której skrzynkowy przekrój kojarzyć się może ze skrzydłem samolotu. Wyzwaniem było też zastosowanie rzadko stosowanej metody studniarskiej do wykonania przepompowni wód deszczowych posadowionej na poziomie 5 m poniżej dna płynącej nieopodal rzeki. Jesteśmy dumni, że włożony przez nas wysiłek przyczynił się do tego, aby zapomniany dotychczas obszar na nowo przywrócony został mieszkańcom – mówi Marek Gromaszek, Dyrektor ds. handlowych Budimex S.A.

Park Ludowy  powstawał w ramach czynu społecznego w latach 1955–1957.

Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz