WAŻNE
Dotacja na deszczówkę (Styczeń 17, 2020 11:26 am)
Lekcja baroku (Styczeń 17, 2020 10:32 am)
Nowy park nad Bystrzycą (Styczeń 16, 2020 1:27 pm)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 (Styczeń 14, 2020 1:11 pm)

Partnerstwo nauki i przemysłu. Konferencja w Arenie Lublin

4 kwietnia 2019
182 Wyświetleń

Dla naukowców to okazja do pokazania swoich wynalazków, a dla przedsiębiorców szansa na zdobycie innowacyjnych technologii. Przedstawiciele świata nauki i biznesu spotkają się na VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej INNOWACJE w PRAKTYCE, która rozpocznie się w czwartek 4 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 w auli 1 Areny Lublin. Obrady potrwają dwa dni.

Naszym celem jest maksymalnie zbliżyć do siebie świat nauki i biznesu. Zaufanie, zrozumienie potrzeb drugiej strony oraz wymiana wiedzy i dobrych praktyk to fundament skutecznej współpracy. Dużo będziemy o niej mówić i zachęcać do realizacji wspólnych projektów w zakresie techniki, nauk przyrodniczych i medycznych – zapewnia prof. Tomasz Klepka, kierownik Katedry Technologii i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych Politechniki Lubelskiej, koordynator konferencji.

W ramach wydarzenia zaplanowane są dyskusje, konferencja, warsztaty oraz wystawa urządzeń badawczo-pomiarowych.

– Duży nacisk kładziemy na uzyskanie przez uczestników dodatkowych umiejętności praktycznych. Służą temu warsztaty m.in. z kształcenia umiejętności komunikacyjnych, podniesienia jakości treningu sportowego czy przygotowania próbek do badań – mówi prof. Tomasz Klepka.

Organizatorami wydarzenia są: Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie, Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych oraz lubelskie uczelnie, w tym Politechnika Lubelska. 

Foto Maksym Kashenkov

Zostaw komentarz