fbpx
WAŻNE
Zamek w Kazimierzu Dolnym zdobyty! (27 września, 2022 7:45 am)
Biznes Forum & Gala LKB 2022 (19 września, 2022 4:00 pm)
Bluesowe brzmienie w Lublinie (15 września, 2022 8:49 am)
Barwne wejście w inny wymiar (10 września, 2022 1:12 pm)

Październikowe kino w Centrum Kultury w Lublinie

11 października 2021
547 Wyświetleń

W repertuarze CK znajdziemy m.in. najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, wizję różnic klasowych według Michela Franco oraz dokument o norweskim zespole A-ha. Te i wiele innych propozycji.

Głośny film Wojciecha Smarzowskiego „Wesele” ukazuje pozornie zwyczajną imprezę, jest ona jednak tylko pretekstem do odkrycia gorzkiej prawdy o nas samych. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a jednocześnie dramatyczna podróż w przeszłość.

Premierowy „Nowy porządek” łaczy w sobie thriller i dramat, roztaczając szokującą wizję najbliższej przyszłości. Reżyser – Michel Franco, odbierając weneckie laury, powiedział, że pisał scenariusz sześć lat wcześniej, myśląc o dystopii, aktualność jego historii była dla niego wielkim zaskoczeniem.

W kontrowersyjnym „Lux Aeterna” Gaspara Noé, pełnym czarnego humoru, a przedstawiającym kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, usłyszymy muzykę Chopina w wersji elektro, zobaczymy palenie czarownic na stosie oraz hipnotyzujące stroboskopowe światło.

Z dokumentów filmowych organizatorzy przedstawia „Notturno”, będący próbą pokazania walki o przetrwanie osób uwięzionych na Bliskim Wschodzie, gdzie toczy się wojna.

W repertuarze Centrum Kultury jest także historia jednego z najbardziej znanych muzycznych zespołów z Norwegii. „A-ha: The Movie” w drobiazgowy sposób portretuje wyzwania twórcze oraz relacje pomiędzy trzema silnymi osobowościami.

Wśród pozostałych propozycji Kina CK znajdziemy też seanse z cyklu Benshi. Tym razem pokazany zostanie film noir z lat 40. XX wieku – „Sokół maltański”, ale też nowe produkcje, takie jak: „Birdman”i „Metamorfoza ptaków”. Z kolei w ramach LFF cały rok zobaczyć będzie można krótkie metraże zebrane pod wspólnym tytułem „Eksperyment? To da się oglądać!”.

(ann)

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz