Miasto Lublin przystępuje do budowy sali gimnastycznej dla I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich. W ramach inwestycji powstanie nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią dla 256 osób na piętrze, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został właśnie ogłoszony.
Budowa sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym to inwestycja bardzo potrzebna i od lat wyczekiwana przez całą społeczność szkolną „Staszica”. Miasto dysponuje już kompletną dokumentacją projektową dla tego przedsięwzięcia, posiada również komplet pozwoleń budowlanych. O przystąpieniu do tej realizacji informujemy z tym większą przyjemnością, ponieważ uczniowie I LO po raz kolejny znaleźli się na pierwszym miejscu w rankingu szkół ponadpodstawowych w Lublinie, zdobywając w tym roku szkolnym 83 tytuły laureata i finalisty olimpiad przedmiotowych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.
Projektowana sala gimnastyczna będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 44,75 m x 24,30 m, powierzchni 1754 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W zależności od potrzeb, główną płytę boiska w sali będzie można podzielić na trzy mniejsze, co umożliwi jednoczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych lub grę w koszykówkę treningową, siatkówkę lub badmintona. Wygrodzenie mniejszych boisk będzie możliwe dzięki sterowanym elektrycznie kurtynom grodzącym. Na parterze oraz w kondygnacji podziemnej zaprojektowano także zaplecze techniczno-szatniowe (6 szatni, 2 magazyny) oraz na piętrze – 5 sal lekcyjnych przeznaczonych do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Nowy obiekt zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkoły dobudowanym łącznikiem.
W ramach zadania powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o pow. blisko 1900 m2 z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne m. in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2.
Inwestycja obejmuje także budowę wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych instalacji (elektrycznej, wodociągowej, centralnego ogrzewania z węzłem cieplnym, wentylacji, klimatyzacji, teletechnicznej), a także budowę drogi dojazdowej, kanalizacji deszczowej, przyłącza kanalizacji sanitarnej, chodników i miejsc parkingowych.
Źródło: Lublin.eu
Foto: tommy boudreau na Unsplash
Czytaj też: Miasto policzy zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie