fbpx

PIENIĄDZE ZE SŁOŃCA

16 września 2019
779 Wyświetleń

Osoby posiadające wolny kapitał lub energochłonny biznes powinny poważnie zainteresować się energetyką słoneczną – dla pierwszych to szansa na zyskowną i stabilną inwestycję, dla drugich możliwość znacznego ograniczenia rachunków za prąd.

 

ZWROT Z INWESTYCJI NAWET W 4 LATA

 

Cena paneli słonecznych spadła od 2015 r. o ponad 50%, a ich efektywność i trwałość wzrosła. Dziś zbudujemy 1 MW farmę fotowoltaiczną za mniej niż 3 mln zł. Wyprodukuje ona ok. 1200 MWh energii rocznie, z których sprzedaży uzyskamy 350 – 400 tys. zł. 

 

Jeśli otrzymamy dotację w wysokości 60%, to inwestycja zwraca się nam w 4 lata. Potem to już tylko wieloletni zysk – bo żywotność farm określa się na ok. 25 lat. 

 

DOTACJE I GWARANCJA STABILNEGO ZYSKU

 

Ceny prądu z roku na rok rosną. Związane jest to ze wzrostem opłat za emisję CO2 (a nasza energetyka oparta jest w 80% na węglu), przestarzałą, awaryjną infrastrukturą wymagającą kosztownej modernizacji, a także rosnącym popytem gospodarki na energię. 

 

Rozumiejąc to, Polski Rząd wprowadził zachęty dla przyszłych inwestorów – dotacje i aukcje energii z gwarancją stałej ceny.

 

Rząd przewiduje, że do końca 2020 r. trzeba w Polsce wybudować ok. 3600 MW elektrowni PV (jest ich dziś 400 MW). Stworzono system aukcji, gdzie możemy uzyskać gwarancję stałej ceny na okres 15 lat (+inflacja).

 

Dotacje są kolejnym narzędziem wsparcia inwestorów – można otrzymać do 60% zwrotu kosztów inwestycji. Trzeba się jednak spieszyć – ostatni konkurs już wkrótce.

 

PANELE NA WŁASNE POTRZEBY – TO CZYSTA OSZCZĘDNOŚĆ

 

Zachęcamy do budowy instalacji na dachach swoich firm, hal, magazynów, spółdzielni. Pozwoli to zdecydowanie obniżyć rachunki. Inwestycja zwróci się już po kilku latach, przynosząc czystą oszczędność przez kolejnych 20.

 

Rząd i tu idzie na rękę. Instalacje do 50 KW nie wymagają pozwolenia na budowę, a te do 500 KW mogą magazynować nadwyżki energii w sieci (np. wtedy, gdy zakład nie pracuje) i odebrać je sobie, gdy będą potrzebne. 

 

WSPÓŁPRACUJĄC Z SIS, OSZCZĘDZASZ I ZARABIASZ

 

Inwestując w OZE, warto skorzystać z usług firmy doradczej, posiadającej ugruntowaną wiedzę i doświadczenie. Inwestycja będzie tańsza, procesy szybsze, unikniemy kosztownych błędów, a także osiągniemy wyższą produkcję i cenę sprzedaży energii. 

 

SIS to doświadczony partner. 

 

  • 3 MW własnych farm PV i 20 MW w przygotowaniu.
  • Nagroda Ekolaury i Kryształowej Cegły za innowacje w OZE. 
  • Lider klastra energii z certyfikatem i wyróżnieniem Ministerstwa Energii.
  • 15 ml zł dotacji dla inwestorów i obsługa ich inwestycji.

 

Zapewniamy:

– BEZPŁATNE KONSULTACJE

– projekt instalacji 

– pozwolenia i decyzje

– obsługę przyłączeń

– koncesję URE

– dotację z UE 

– obsługę przetargów i rozliczeń z UE 

– obsługę aukcji energii

– nadzór nad realizacją inwestycji

– dostawę paneli, inwerterów, stacji

– AUTORSKIE narzędzia optymalizacji i monitoringu 

 

A wszystko to w konkurencyjnych cenach. 

 

Chętnie angażujemy się też w projekty partnerskie – z właścicielami gruntów i kapitału.

 

Zadzwoń lub przyjdź i dowiedz się więcej:
GRUPA SIS ul. Długa 5, Lublin
tel.: 668 110 909, 507 195 785

 

Zostaw komentarz