fbpx

Pierwszy konkurs XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki – „What science looks like”

13 stycznia 2021
710 Wyświetleń

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!” zapraszają do udziału w pierwszym z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia! „What science looks like” to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu – prototypu maskotki Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Lubelski Festiwal Nauki to wydarzenie z kilkunastoletnią tradycją, które rokrocznie skupia kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów szeroko rozumianej nauki. Wszyscy oni tworzą niezwykłą atmosferę, pełną radości płynącej z odkrywania fascynujących tajemnic otaczającego nas świata. Maskotka LFN powinna odzwierciedlać najważniejsze wartości, ideały i misję festiwalu, a także zachęcać do nauki i budować pozytywne emocje z nią związane.

Najlepszy – uniwersalny i ponadczasowy projekt zostanie wyprodukowany i rozdany podczas nadchodzącej XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Na autora zwycięskiego projektu czeka atrakcyjna nagroda, która wynosi aż 2000 zł (brutto).

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do dzieci, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych z kraju i zagranicą.

Zgłoszenia na konkurs trwają od 11.01 do 07.03.2021 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie konkursowej.

Nie czekaj! Wyobraź sobie, jak wygląda nauka i prześlij projekt maskotki LFN!

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Gmina Lublin.

Dofinansowano z programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Źródło: Biuro prasowe UMCS

Zostaw komentarz