fbpx

Podcasty popularnonaukowe z udziałem ekspertów z UMCS

8 listopada 2020
780 Views

UMCS to uczelnia dbająca nie tylko o upowszechnianie nauki i kultury, ale także podążająca za nowoczesnymi trendami. W związku z tym stworzony został kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki”.

Podcasty są publikacjami w formie dźwiękowej (najczęściej w postaci odcinków) dostępnymi za pośrednictwem platform i aplikacji pozwalających na ich odsłuchiwanie w dowolnym momencie. Są nowym trendem w komunikacji, cieszą się popularnością i docierają do szerokiego grona odbiorców. Stanowią nowoczesny, atrakcyjny i jednocześnie przystępny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem z różnych dziedzin.

W poszczególnych odcinkach „Głosu nauki” (publikowanych w cyklu dwutygodniowym i trwających od 15 do 20 minut) prezentowane są ciekawe zagadnienia naukowe związane z zakresem badań naszych pracowników, doktorantów i studentów (w formie miniwykładów bądź wywiadów/rozmów). Inicjatywa ta umożliwia atrakcyjne promowanie nauki i poszerzanie wiedzy odbiorców, a także stanowi wspaniałą okazją do pochwalenia się naukowymi odkryciami i sukcesami.

Na kanale ukazały się już dwa odcinki. W pierwszym dr hab. Agata Starosta oraz dr Olga Chrobak z Laboratorium Ekspresji Genów przybliżają metodę badawczą, jaką jest sekwencjonowanie nowej generacji. W drugim dr hab. Piotr Celiński z Katedry Teorii Mediów opowiada o mediach cyfrowych w wyobraźni społecznej:

https://www.spreaker.com/user/umcs/gos-nauki-odc-1-sekwencjonowanie-nowej-g_1
https://www.spreaker.com/user/umcs/odc-2-media-cyfrowe-w-wyobrazni-spoleczn

Materiały zamieszczone są na stronie: https://www.spreaker.com/show/glos-nauki.
Odcinków można także posłuchać w aplikacjach mobilnych Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts oraz na stronie www.umcs.pl.

Źródło: Biuro prasowe UMCS w Lublinie

Leave A Comment