fbpx

Pokochaj beże na wiosnę

22 maja 2021
630 Wyświetleń

I ponownie wkraczamy w świat klasyki, ale jakże trudno bez niej funkcjonować, zwłaszcza że daje takie możliwości kreowania swojego wizerunku w kontekście bardzo różnych sytuacji, w których zdarza się nam być. Mieszanka delikatnego ciepłego lub zimnego brązu z écru i bielą podkreśla walory urody, sylwetki, a przede wszystkim stylu.

Moja Mama zawsze mi powtarzała, że po beżach, brązach, groszkach, pepitce i złotej biżuterii można poznać prowincjuszkę. W takim razie jestem stuprocentową panną z prowincji, gdyż jestem absolutną zwolenniczką tej gamy kolorystycznej oraz właśnie takiego deseniu. Ale rozkładając na czynniki pierwsze beże… To, co na zachodzie święci tryumfy od jaśniejszego nude po nieco intensywniejszy kolorystycznie camel nawiązujący do barwy sierści wielbłąda w myśleniu o modzie jest kwintesencją dobrego gustu. Tak jak czerń czy biel – tak samo cała gama beży jest w stanie wykreować look, który obroni się w każdej sytuacji, niezależnie czy jest on casualowy, piknikowo-weekendowy, wizytowy, coctailowy czy po prostu związany z zawodowym dress code. Ale prawda też jest taka, że aby odpowiednio podkreślić beż w kompozycji ubrań, które prezentujemy na sobie, warto każdy z tych elementów odpowiednio dobrać.

Paleta barwna budująca beżowy look daje nam sporą dozę dowolności, łącząc ze sobą wspomniane już odcienie brązu, biel, krem, delikatną rdzę, kolor musztardy i złoto. To, co ważne, nie dotyczy to tylko tkanin, chociaż i tutaj w grę wchodzą zarówno rozmaite faktury, jak i desenie, w tym kratki, kropki oraz różne graficzne i postaciowe nadruki. W noszeniu beżów równie istotne są dodatki – apaszki, nakrycia głowy, paski, biżuteria, torebki, plecaki i obuwie. Do tej jasnej stylizacji jak nic znakomicie pasują cętki!

Beżowa stylówka to również propozycja dla mężczyzn. Zwłaszcza kiedy w parze mamy granatowy garnitur i beżowy trencz, beżowe spodnie z czarnym polo i pepegami, écru jaggery i beżowy golf i tak dalej, i tym podobnie. Beże niezależnie od pory dnia i sytuacji niosą w sobie nutę czegoś ekskluzywnego, ponadczasowego a świeżego i w każdym sezonie nieustannie modnego. Paleta niezwykłych piaskowych kolorów przywodzi na myśl bezkres gorącej Sahary ze złotym mirażem i wędrującymi w słońcu na horyzoncie wielbłądami. Aż chce się pomyśleć, co jutro na siebie założyć.

tekst i foto Olga Bronisz

Zostaw komentarz