fbpx

Poland Business Run w Lublinie

30 sierpnia 2018
697 Wyświetleń

To największa charytatywna sztafeta w kraju. Pięcioosobowe drużyny biegaczy w największych miastach Polski pobiegną, by wesprzeć osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu. Lubelska odsłona biegu 2 września.

 

Tegorocznym beneficjentem wydarzenia jest Mariusz Zieliński z Bełżyc, który w wyniku wypadku samochodowego stracił prawą nogę. W dniu biegu będzie obchodzić swoje 40 urodziny. Pomimo niesprawności gra w hokeja na siedgach, jest zawodnikiem IKS Atak Elbląg. Ideą charytatywnej sztafety Poland Business Run jest zaangażowanie pracowników sektoru biznesu a także osób publicznych w charakterze biegaczy.W ubiegłym roku akcja została zorganizowana w ośmiu polskich miastach, w tym po raz pierwszy w Lublinie. We wszystkich sztafetach uczestniczyło ponad 20 tysięcy biegaczy a efektem było zebranie ponad 1.5 mln złotych, które zostały przeznaczone na sfinansowanie zakupu protez i rehabilitację.

 

Każdy z uczestników Poland Business Run ma do przebiegnięcia 3.5 km odcinek trasy. Podobnie jak w ubiegłym roku lubelski bieg rozpoczyna się i kończy na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur. Trasa biegu została wyznaczona przez Aleje Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Plac Łokietka, ulicę Zieloną, Plac Litewski i z powrotem przez Krakowskie Przedmieście.

 

Początek wydarzenia o godz. 9.00

 

Zostaw komentarz