fbpx

Ponad pół miliona zł na wsparcie osób z niepełnosprawnościami

1 lipca 2020
560 Wyświetleń

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk sfinalizował 2 umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację „Programu wyrównywania różnić między regionami III”. Dofinansowanie ze środków PFRON w kwocie blisko 570 tys. zł pozwoli na zakup 3 busów do przewozu osób niepełnosprawnych oraz modernizację warsztatów terapii zajęciowej.

– Korzystamy z każdej możliwości pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania naszych działań. Podpisane dziś dwie kolejne w tym roku umowy na dofinansowanie ze środków PFRON umożliwią dalsze rozwijanie i systematycznie zwiększanie jakości i zakresu usług dotyczących wspierania aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dotychczas Miasto Lublin występowało głównie w imieniu organizacji pozarządowych o środki PFRON na zakup pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych, także z kotwiczeniami na wózki inwalidzkie. Obecnie po raz pierwszy możemy sięgnąć po środki na adaptację, remont, modernizację i wyposażenie warsztatów terapii zajęciowej. Jest to ważne wsparcie dla podmiotów, które od wielu lat nie mogły z własnych budżetów wygospodarować środków, aby doposażyć i odnowić swoje zasoby.

– Ogromnie ważne jest dla nas rozwijanie różnych form usług wspierających osoby z niepełnosprawnością, a likwidacja barier transportowych ma w tym priorytetowe znaczenie. Niezwykle istotna jest także dla nas możliwość wsparcia działalności naszych partnerów społecznych, w tym przypadku organizacji pozarządowych prowadzących warsztaty terapii zajęciowe i środowiskowe domy samopomocy, dla których możliwość pozyskania środków finansowych na modernizacje zasobów lokalowych czy zakup środków transportu, to szansa na podniesienie jakości realizowanych usług – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Jedna z umów dotyczy zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej „Betania” mieszczącego się przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Druga z nich pozwoli Miastu Lublin wesprzeć środkami PFRON 7 podmiotów pozarządowych, w których zostaną zakupione 2 busy do przewozu osób niepełnosprawnych oraz modernizacja warsztatów terapii zajęciowej. Zaplanowane w propozycjach modernizacji warsztatów prace to min.: wymiana podłóg, odświeżanie ścian, remonty i dostosowania łazienek, zakup nowych mebli, a także sprzętu elektronicznego, który jest obecnie niezbędny do sprawnej działalności organizacji pozarządowych sięgających po środki publiczne.

Czytaj też: Remont po pożarze

Zostaw komentarz