fbpx

“Poranek u Hieronima”

23 lutego 2021
554 Wyświetleń

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na “Poranek U Hieronima”, który odbędzie się 24 lutego 2021, godz. 10.00 na www.wbp.lublin.pl i Facebook WBP.

W programie:

  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego) w „Poranku u Hieronima” porozmawiamy o języku polskim, a właściwie o kolejnej, VII edycji Festiwalu Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, zaplanowanej tradycyjnie na pierwsze dni sierpnia.  Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, której misją jest upowszechnianie i wspieranie działań z zakresu kultury i sztuki.
    Zaproszenie do „Poranka” przyjęli: prof. dr hab. Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, przewodnicząca Rady Programowej Festiwalu i Piotr Duda, dyrektor, inicjator i założyciel Festiwalu.
  • „Nie tylko Saga o Ludziach Lodu czyli pocket book dla każdego”. W drugiej części „Poranka” Lidia Głębicka przedstawi czytelniczy fenomen – zamiłowanie do pisania, publikowania, czytania i kolekcjonowania sag, nie tylko tych o skandynawskiej proweniencji.           

Szczegóły: https://wbp.lublin.pl/index.php/2021/02/22/chrzaszcz-brzmi-w-szczebrzeszynie-jezykowo-czytelniczy-poranek-u-hieronima-w-wbp/

Źródło: Dział Informacji i Promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Zostaw komentarz