fbpx

Noc Sów 2021 na UMCS

23 lutego 2021
704 Wyświetleń

„Noc Sów” to wydarzenie odbywające się co roku, zwykle w marcu, w wielu miejscach Polski, organizowane przez stowarzyszenie „Ptaki Polskie”. Jego głównym celem jest wieloaspektowa edukacja na temat sów. Od kilku lat taka impreza odbywa się również na największym lubelskim uniwersytecie.

Lokalnym koordynatorem Nocy Sów 2021 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS. W tym roku „Noc Sów” na UMCS będzie miała trochę inną formę niż w poprzednich latach – z oczywistych powodów odbędzie się online.

Już 27 lutego podczas wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będzie można dowiedzieć się, czym charakteryzują się sowy, jaka jest ich dieta, poznać sowy Polski i sowy Lubelszczyzny, ale też ptaki z… Andów, pójść na wirtualną nocną wyprawę do jednego z lubelskich lasów i zetknąć się oko w oko z tymi tajemniczymi ptakami, a także nauczyć się, jak wykonać… własną sowę. Wydarzenie jest skierowane dla młodszych i starszych wielbicieli ptaków. Na dzieci czeka specjalna niespodzianka.

Naukowcy i studenci przygotowali różnorodne wykłady, dotyczące charakterystyki sów, ich diety, opisu gatunków występujących w Polsce. Będzie można poznać rzadkie sowy Lubelszczyzny, a także sowy lasów tropikalnych Andów.

Organizatorzy zapraszają też na wirtualną wycieczkę do nocnego lasu, gdzie będzie można spotkać się z nocnymi drapieżnikami oko w oko, a także warsztaty tworzenia z gliny dla dzieci, które przygotował Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Dział Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Część atrakcji odbędzie się na żywo (początek 27 lutego o godz. 17.00), pozostałe (nagrane) dostępne będą do obejrzenia przez cały weekend poprzez serwis YouTube. Na najmłodszych uczestników czeka ciekawa niespodzianka, jej szczegóły zostaną podane wieczorem w dniu wydarzenia.

Więcej: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,52,noc-sow-2021,98819.chtm

Źródło: UMCS w Lublinie

Zostaw komentarz