fbpx

#Positive Impact – II Forum Inspiracji

19 stycznia 2022
767 Wyświetleń

Już jutro, 20 stycznia 2022 r., odbędzie się konferencja #Positive Impact – Forum Inspiracji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, ul Grottgera 2 w Lublinie, sala S4. Spotkanie odbędzie się formule hybrydowej. Rozpocznie się o godz. 10.00. Organizatorem jest Lubelski Klub Biznesu. Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=cAEJZq4fc38

Wydarzenie dedykowane jest dla przedsiębiorców na różnych etapach prowadzenia działalności. Zarówno dla osób dopiero wchodzących na rynek oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem biznesu od strony praktycznej. Organizatorzy podkreślając fakt, że dzisiejszy świat postawił przed nami wiele wyzwań, zauważają, iż odniesienie sukcesu z nowym pomysłem, biznesem, firmą, wymaga wykazania więcej zaangażowania, kreatywności, innowacyjności niż dotychczas. Konieczna jest ciężka praca i wytrwałość w realizacji misji. Więcej: lajf.info/impuls-do-dzialania-dla-przedsiebiorcow/

Prelegenci konferencji poświęcą swoje wystąpienia następującym tematom:

Bartosz Sołowiej „Rozwój kompetencji miękkich na przykładzie zagranicznych staży naukowych” | Wystąpienie będzie dotyczyło postaw biznesowych (Leadership, Power, Influence) oraz kompetencji miękkich wpływających na działalność naukową na podstawie zrealizowanych zagranicznych stypendiów i staży naukowych: “Top 500 Innovators – Science. Management. Commercialization” (University of California Berkeley, USA), “Dekaban Foundation Scholarship” (University of British Columbia, Vancouver, Kanada), “Endeavour Research Fellowship” (Victoria University, Melbourne, Australia).

Iurii Slyva „Mówca – Przywódca, a co z tego Nam?” | Wystąpienie dotyczyć będzie ścieżki przywództwa oraz tego, dla kogo ona istnieje. Omówione zostanie również zagadnienie roli, jaką odgrywa w przywództwie sposób naszego mówienia. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak nauczyć się występować publicznie oraz jakie korzyści płyną z nabycia tej umiejętności.

Agnieszka Karłowicz „Jak ogarnąć nieogarnialne? – parę słów o zarządzaniu czasem w kontekście projektów biznesowych i nie tylko” | Podczas prelekcji uczestnicy przekonają się, czy możliwe jest zarządzanie czasem, a także co wpływa na zwiększenie wydajności w pracy, a co ją destabilizuje. W wystąpieniu omówione zostaną najważniejsze zasady, które warto wprowadzić w życie, aby pracować efektywniej.

Patrycja Sawicka “Samoświadomość (co Ci w duszy gra?)” | Celem wystąpienia jest zachęta słuchaczy do podążania za swoimi naturalnymi cechami i predyspozycjami. Kilka słów o tym, w jaki sposób zyskać samoświadomość, po to, by czerpać satysfakcję z każdego dnia pracy, robiąc to, co się lubi.

Magdalena Banks „Jak przygotować ofertę biznesową, która wygrywa?” | W wystąpieniu poruszona zostanie kwestia zależności między wartościami przedsiębiorcy a jego ofertą. Zdefiniowane zostanie pozytywne doświadczenie klienta. Uczestnicy konferencji dowiedzą się również, dlaczego przegrana czasem jest wygraną.

Justyna Skorupska „Jak «rozmawiać» z klientami w Internecie? – o zachowaniach zakupowych polskich konsumentów” | Prognozuje się, że sprzedaż internetowa osiągnie 4,5 tryliona dolarów w 2021 roku. Raport “Cross-border ecommerce in Europe” wskazuje, iż 24% handlu elektronicznego w Europie ma charakter transgraniczny. Kupujący w Internecie coraz częściej szukają produktów poza swoim krajem. Często zupełnie nie mając świadomości, iż przeglądają, wybierają i kupują od zagranicznego dostawcy. 57% kupujących online przyznało, że dokonało zakupu przez Internet od zagranicznego sprzedawcy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Maciej Maniecki „Klucze do sukcesu-startupy” | Tematem wystąpienia będą czynniki sukcesu lub porażki przy tworzeniu i rozwijaniu startupów. Opowieść o drodze od pomysłu do sukcesu biznesowego będzie oparta o przykład spółki Medical Inventi. Spółka Medical Inventi została założona w 2010 roku przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w celu komercjalizacji innowacyjnego wynalazku, materiału kościozastępczego FlexiOss®. Na podstawie tej historii można bardzo łatwo prześledzić zagrożenia i ryzyka dla projektów startupowych. Nie każdy projekt oparty o wspaniały pomysł czy wielką innowację kończy się sukcesem. Dowiemy się, jak uniknąć porażki i jak uprawdopodobnić sukces gospodarczy oraz finansowy.

Sylwia Międlar „Z rodziną wyjdziesz dobrze nie tylko na zdjęciu„ | Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną doświadczenia związane z prowadzeniem firmy rodzinnej, budowania mostów międzypokoleniowych. Specyfika funkcjonowania i wyzwania dla firm rodzinnych ! Wspólnik, pracownik czy dziecko? – poczucie przynależności i poziom zaangażowania; Podział ról – smak obowiązku i odpowiedzialności; Zgoda na niezgodę – ryby głosu nie mają, a dzieci?

Katarzyna Kudzia „Wsparcie w starcie” – program Bank Gospodarstwa Krajowego | Przedstawienie finansowego narzędzia wsparcia młodych przedsiębiorców. Program „Wsparcie w stracie” to możliwość pozyskania kapitału w formie pożyczki na działalności gospodarczą przez wchodzących na rynek przedsiębiorców. Program oferuje nisko oprocentowane pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki na utworzenie stanowiska pracy. Wsparcie skierowane jest do absolwentów szkół i uczelni wyższych oraz do studentów ostatniego roku studiów, osób bezrobotnych, a także opiekunów osób niepełnosprawnych.

foto Lubelski Klub Biznesu

Zostaw komentarz