fbpx

Poszukiwani artyści do projektu VARIETE!

17 maja 2021
759 Wyświetleń

Fundacja Sztukmistrze razem z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka poszukują artystów, którzy chcieliby zaprezentować swój talent już 25–26 czerwca!

VARIETE to spektakl, podczas którego prezentują się osoby z różnorodnym wachlarzem umiejętności: żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści. Są to zarówno debiutanci, jak i doświadczeni, specjalnie zaproszeni artyści. Spektaklowi zawsze towarzyszy teatralno-kabaretowa oprawa.

Spektakle VARIETE Fundacji Sztukmistrze powracają po ponad rocznej przerwie. Mamy nadzieję, że nasza publiczność jest równie podekscytowana tym faktem co nasz zespół – nie możemy się doczekać kiedy znowu będziemy mieli okazję podzielić się z Wami varietetycznym humorem i zaprezentować świetne artystki i artystów. I tak a propos tych ostatnich: poszukujemy twórców chętnych wystąpić podczas VARIETE – nasze spektakle zawsze otwarte są na eksperymenty! – mówi Jakub Szwed, reżyser i koordynator wydarzenia.

VARIETE Fundacji Sztukmistrze powstało w 2013 roku jako swego rodzaju połączenie rozpowszechnionej w Niemczech formy spektakli w restauracjach oraz Open Stage – sceny, na której może wystąpić każdy i każda, wspierając rozwój lokalnej społeczności. Zrealizowano już 37 jego odsłon. W tym roku, spektakl będzie można oglądać w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Jest nam niezwykle miło, że możemy współtworzyć ten projekt razem z Fundacją Sztukmistrze. Studenci wielokrotnie udowadniali nam jak wielkie talenty w nich drzemią, dlatego liczymy, na liczne zgłoszenia. Cieszymy się że Chatka Żaka po raz kolejny może być przestrzenią dla zdolnych i kreatywnych ludzi. – dodaje Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Od dziś do 28 maja można zgłosić swój udział w najbliższym, czerwcowym VARIETE. Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/variete-zgloszenia

Po więcej informacji zapraszamy również na wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/745355256133566

Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz