fbpx

Premiera Volkswagena Passata

27 listopada 2014
Komentarze wyłączone
859 Wyświetleń

nowy-vw-passat-b8-8W najbliższy weekend można być świadkiem ważnego motoryzacyjnego wydarzenia 2014 roku – premiery Volkswagena Passata w najnowszej linii stylistycznej. Dni otwartych drzwi w autoryzowanym salonie Volkswagen to nie tylko premiera nowego modelu, ale także prezentacja wyścigowego Volkswagen Golfa GTI.

Nowy Passat jest zbudowany od podstaw. W założeniu budowniczych ma aspirować do klasy Premium i w rzeczywistości tak właśnie jest. Pomimo krótszej o 2 mm sylwetki zachował w pełni swoją funkcjonalność w wersji sedan jak i kombi. Pojemność bagażnika wzrosła do 650 litrów, a gdy zdecydujemy się załadować auto „po dach” do dyspozycji mamy aż 1780 litrów. Zupełnie nowa płyta podłogowa pozwoliła na optyczne obniżenie auta przez co linia boczna samochodu zdaje się być bardziej agresywna.

Wewnątrz auto nowością są cyfrowe interaktywne zegary. Mogą one nie tylko wyświetlać informację o prędkości, obrotach czy aktualnym spalaniu paliwa, ale także nawigację. Dodatkową opcją świadczącą o pójściu w stronę marek Premium jest oświetlenie ambiente, które w formie pasków ledowych rozciągnięte jest po całym samochodzie pod listwami drzwiowy. Dodatkową opcją, a zarazem dobrym gadżetem jest head-up display. Jest to wyświetlacz umieszczony na przedniej szybie, który informuje nas o aktualnej prędkości i większości danych z komputera pokładowego.

W premierze auta można wziąć udział w piątek i w sobotę w godzinach otwarcia salonu autoryzowanego dealera Volkswagen w Lublinie. Dodatkową atrakcją będzie ekspozycja Volkswagena Golfa GTI, znanego z wyścigów Volkswagen Catrol Cup w których bierze udział Jerzy Dudek. Wyścigi te rozgrywane są podczas całego roku na torach wyścigowych Europy.

Świdnik 
ul. Piasecka 16

Komenatrze zostały zablokowane