fbpx

Profesor Iwona Hofman z UMCS nominowana do prestiżowej Nagrody

25 listopada 2020
457 Wyświetleń

Prof. dr hab. Iwona Hofman – Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, Kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu, została nominowana do prestiżowej Nagrody im. Jerzego Giedroycia, przyznawanej za “pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej”.

Nagroda im. Jerzego Giedroycia jest przyznawana od 2001 roku (w pierwszą rocznicę śmierci redaktora i polityka, twórcy „Kultury” i Instytutu Literackiego w Paryżu) przez dziennik “Rzeczpospolita”.

Kapituła XX edycji Nagrody „Rzeczpospolitej” nominowała 14 kandydatów, którzy rozwijają myśl redaktora „Kultury” i twórcy Instytutu Literackiego w Paryżu.Wśród nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody są m.in.: Swietłana Alieksiejewicz, pisarka i białoruska noblistka, Wiera Meniok, szefowa Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, Henryk (pośmiertnie) i Ludwika Wujec, działacze opozycji demokratycznej w okresie PRL, Swietłana Cichanouska, białoruska działaczka  opozycyjna, Andżelika Borys, działaczka Związku Polaków na Białorusi oraz Saulius Skvernelis, premier Litwy.
W poprzednim roku laureatami Nagrody zostali prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz ukraiński dziennikarz i polityk, Mykoła Kniażycki.

Profesor Iwona Hofman została doceniona za działalność badawczą problematyki “Kultury” i aktywność publikacyjną Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu. W tym roku mija 10 lat od powołania Pracowni przez Senat UMCS.

Gala ogłoszenia nagrody online odbędzie się 17 grudnia br.


Źródło: Rzecznik Prasowy UMCS

Zostaw komentarz