fbpx

Przedłużony termin remontu konserwatorskiego w Muzeum Nadwiślańśkim

12 grudnia 2019
721 Wyświetleń

11 grudnia 2019 r. w Lubelski Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji projektu “Remont konserwatorski w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego, w ramach programu Operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014-2020. W spotkaniu uczestniczył wice-marszałek Zdzisław Szwed, a MNKD reprezentowali: dyrektor, Piotr Kondraciuk, Karolina Oleksiewicz (Dom Kuncewiczów) i Joanna Szkuat (Oddział Przyrodniczy). Licznie zgromadzeni dziennikarze zostali poinformowani o konieczności przedłużenia projektu do końca sierpnia 2020 r. Na podstawie prezentacji filmowej mogli zobaczyć, jak przebiegają prace budowlane oraz dowiedzieć się, dlaczego remont zabytkowych obiektów musi zostać przedłużony. Główny “winowajca” – Spichlerz Ulanowskiego zostanie oddany do użytku w sierpniu przyszłego roku – mówił dyrektor MNKD, Piotr Kondraciuk. Zapewnił także, że w przyszłym sezonie turystycznym będą czynne Dom Kuncewiczów i Kamienica Celejowska. Także już wkrótce zostaną oddane do użytku Dom wójtowski z Modliborzyc i Dwór z Gościeradowa, w których prowadzona jest m.in. działalność edukacyjna MNKD.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane publikacje przygotowane w ramach projektu – przewodnik po oddziałach MNKD oraz oferta edukacyjna muzeum.

W drugiej części konferencji została zaprezentowana aplikacja mobilna przygotowana przez MNKD w ramach projektu “Mały przewodnik po Kazimierzu Dolnym”. Serca dziennikarzy podbiły uczennice Gminnego Zespołu szkół w Kazimierzu Dolnym, które wraz z pracownicami Muzeum przygotowywały przewodnik i aplikację.

 

Zostaw komentarz