fbpx

Przedpremierowa prezentacja Forda w Lublinie

24 listopada 2014
Komentarze wyłączone
779 Wyświetleń

SONY DSCW ostatnich dniach października w autoryzowanym salonie FORDA Carrara przy ul. Turystycznej 45 odbył się przedpremierowy pokaz flagowych modeli tego producenta. Po przywitaniu przybyłych gości przez właścicieli salonu Panów Leszka Lulka i Mirosława Jośko odbyła się prezentacja modeli Forda MONDEO oraz FOCUSA. Przedstawione auta wywołały nieskrywany zachwyt wśród przybyłych gości. Podobnie jak wersja Mondeo z napędem hybrydowym.

Nowa generacja prezentowanych samochodów wzbudza zainteresowanie na razie głównie pod względem wizualnym, bo ich walory użytkowe będziemy mogli ocenić dopiero w styczniu 2015 roku. Jak zapewnia szef działu sprzedaży Paweł Dadej, już na początku roku będą dostępne w salonie Carrara w Lublinie. I tak Forda Mondeo będziemy mogli nabyć w czterech wersjach: podstawowej Ambiente, Trend, Titanium oraz pozycjonowanej na samej górze gamy modelowej prestiżowej odmianie Vignale. Gama silnikowa jest dość obszerna – benzynowe konstrukcje o pojemności 1.5 oraz 2.0 EcoBoost, moce to od 160 KM poprzez 203 KM aż do 240 KM. Na uwagę zasługiwać będzie debiut silnika 1.0 EcoBoost, który już po raz trzeci może pochwalić się zdobyciem nagrody International Engine of the Year.

Wśród diesli pojawią się do wyboru dwie konstrukcje czterocylindrowe TDCi o pojemności skokowej 1,6 lub 2,0 litra. Rozwijają one moc 115, 150 oraz 180 KM. Szczególną uwagę warto zwrócić na wersję 1.6 TDCi ECOnetic, która według danych producenta jest w stanie pokonać dystans 100 km ze średnim spalaniem na poziomie około 3,6 l/100 km . Natomiast 2-litrowy diesel TDCi 180 KM spala według producenta około 4,1 l/100 km.

Dodatkowo Ford po raz pierwszy w Europie zaprezentował wersję hybrydową modelu Mondeo, która jest połączeniem benzynowego silnika i generatora wraz z akumulatorem o łącznej mocy 187 KM. Mondeo w wersji hybrydowej będzie dostępny w wersji cztero drzwiowej sedan oraz w wersji wyposażenia Titanium. Średnie zużycie paliwa wynosi około 4,1 l/100 km.Ważną nowością, którą oferuje Ford Mondeo w swojej najnowszej odsłonie, zaliczyłbym nadmuchiwane poduszki powietrzne w tylnych pasach bezpieczeństwa oraz przednie światła LED, które dostosowują wiązkę świetlną do prędkości jazdy auta oraz warunków panujących na drodze – dodaje Paweł Dadej.

Natomiast kolejna nowość – nowy Ford Focus został wyposażony w nowy design przedniej części nadwozia. Auto upodobniło się do nowego Mondeo, ale też ma przód podobny do Forda Fiesty. Nowością wewnątrz auta jest kolorowy 8-mio calowy ekran multimedialnego systemu SYNC2.Kierowca ma do dyspozycji między innym systemy najnowszej generacji City Active Stop, Active Park Assist oraz Cross Traffic Alert.Gama silnikowa jest bardzo szeroka , a najbardziej „rozchwytywane” silniki to turbodałdowane EcoBoost od mocy 100 do 182 KM.

Do stycznia pozostało niewiele czasu, warto więc poczekać na jazdy testowe i przyjemność dokonywanych zakupów tych aut w autoryzowanym salonie Forda Carrara przy ul. Turystycznej 45 w Lublinie. Adres warty zapamiętania.

Tekst i foto Piotr Nowacki

Komenatrze zostały zablokowane