fbpx

Przeżyjmy to razem – Dożynki w Radawcu 2015

12 sierpnia 2015
Komentarze wyłączone
817 Wyświetleń

DSC_0309Wraz z końcem wakacji, 30 sierpnia 2015, lotnisko sportowe w Radawcu koło Lublina gościć będzie niemal 30 000 gości. A to wszystko z okazji dorocznego Święta Plonów Dożynek Powiatu Lubelskiego i Gminy Konopnicy. Dożynki w Radawcu to jedna z największych imprez plenerowychktóra na stałe wpisała się w kalendarz największych imprez kulturalnych Lubelszczyzny. Tegoroczna, a zarazem siedemnasta edycja imprezy została przygotowana z myślą o każdym z jej uczestników z uwzględnieniem poszczególnych kategorii wiekowych. To, co ważne – połączy ona elementy kultury i tradycji ludowej oraz regionalnych kulinariów z bogatym programem rozrywkowym, co zapewni każdemu z uczestników nie tylko wypoczynek na świeżym powietrzu, ale również dostarczy niezapomnianych wrażeń i emocji. Niezwykle barwny tradycyjny korowód wieńców dożynkowych, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, liczne pokazy i konkursy z nagrodami, degustacje potraw, place zabaw dla dzieci, wioska LGD Kraina wokół Lublina”, stoiska gmin, działania promujące turystykę, a także kulminacyjne występy gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak Effect, Video czy Mesajah gwarantują doskonałą zabawę przez cały dzień.

azajac_54915Święto Plonów to nie tylko wydarzenie dotyczące mieszkańców wsi. To przede wszystkim podkreślenie naszego dziedzictwa i możliwość wspólnego świętowania. To, co dla nas jest ważne, to fakt, że dożynki mają charakter wielopokoleniowego festynu rodzinnego, podczas którego każdy może przyjemnie spędzić czas – podkreśla Paweł Pikula, starosta lubelski.

Już teraz zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy w ostatnią niedzielę wakacji! Początek imprezy od 10.00. Więcej informacji na http://www.powiat.lublin.pl/kultura/dozynki2015/

a także na FB wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1389826031339554/

Komenatrze zostały zablokowane