fbpx

Przyznano dotacje w ramach programu Miasto Kultury

11 maja 2023
243 Wyświetleń

Łącznie 28 projektów kulturalnych otrzymało miejskie wsparcie finansowe w drugim konkursie w programie Miasto Kultury. Są to warsztaty artystyczne i dziennikarskie, festiwal reportażu, konkursy muzyczne. Ponad połowa z nich to projekty skierowane do młodzieży. Celem jest i zwiększenia atrakcyjności oferty kulturalnej dla młodych w związku z tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– W związku z dużą liczbą bardzo ciekawych inicjatyw zgłoszonych w pierwszym konkursie na realizację projektów w ramach zadania Miasto Kultury, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu środków na ten cel, co pozwoliło ogłosić drugi konkurs. Dzięki temu uda się zrealizować wiele dodatkowych przedsięwzięć, w tym skierowanych do młodzieży, co w istotny sposób poszerzy ofertę kulturalną Miasta w roku, w którym Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży 

– mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Do konkursu na rok 2023 zgłoszono 61 projektów i wszystkie przeszły pozytywnie ocenę formalną. Ostatecznie, na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej, dotacje przyznano na realizację 28 projektów. Wśród nich jest 16 projektów realizujących założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Łączna kwota przyznanych dotacji wynosi 435 tys. zł.

Więcej: lublin.eu/kultura/informacje/wiadomosci/dotacje-na-435-tys-zl-w-ramach-programu-miasto-kultury,3837,41,1.html

foto Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz