fbpx

„Pszczółka” sprzedaje swoją dawną fabrykę w Opolu Lubelskim

10 marca 2021
670 Wyświetleń

Fabryka Cukierków „Pszczółka” chce sprzedać nieruchomości w Opolu Lubelskim. Działki, na których zlokalizowany jest były zakład produkcyjny, zajmują powierzchnię prawie 2 hektarów. Są bardzo dobrze zlokalizowane, przy drodze wylotowej na Lublin, w sąsiedztwie rewitalizujących się obiektów dawnej Cukrowni Opole Lubelskie i Galerii Stokrotka. To kolejna nieruchomość, której chce się pozbyć „Pszczółka”, bowiem na sprzedaż będzie wystawiona także dawna fabryka w Lublinie, przy ul. Krochmalnej.

Nasz zakład w Opolu stoi nieczynny od kilku lat. Jest świetnie usytuowany, przy jednej z głównych ulic miasta, prowadzącej do drogi wojewódzkiej nr 747. Wokół terenu ostatnio dużo się dzieje, jest zabudowa wielorodzinna, powstały sklepy i restauracje. Mamy nadzieję, że znajdziemy inwestora, który będzie miał pomysł na to miejscemówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie.

Działki wchodzące w skład nieruchomości należącej do „Pszczółki” stanowią zwarty kompleks obiektów o charakterze produkcyjno-magazynowym. Główny budynek, wraz z zapleczem biurowo-socjalnym został w latach 2007-2008 poddany przebudowie i kapitalnemu remontowi. Na terenie przy ul. Fabrycznej znajdują się także m.in. budynek zaplecza technicznego, który również w latach 2008-2009 przeszedł gruntowną modernizację.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza te tereny pod zabudowę produkcyjną, magazynową i miejsce składowania. Powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej nie może przekroczyć 60 proc., a wysokość zabudowy – 16 metrów. Plan dopuszcza maksymalnie 3 nadziemne kondygnacje.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków „Pszczółka” znajdująca się przy ul. Fabrycznej została oszacowana na blisko 4,2 mln. zł.

/tekst zewnętrzny/

Zostaw komentarz