fbpx

Puławy pełne bluesa!

13 sierpnia 2021
515 Wyświetleń

Za kilka dni w Puławach zabrzmi blues. XV jubileuszowa edycja Puławskiego Lata Bluesowego to cykl warsztatów muzycznych, połączonych z koncertami i jam session. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 17-22 sierpnia 2021 r., i po raz kolejny zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Podczas pięciu dni nauki muzycy szkolić będą swoje umiejętności pod okiem najbardziej znanych gwiazd polskiej sceny bluesowej. Na warsztatowiczów czekają ćwiczenia, konsultacje, oraz zajęcia typu combo i nauka homerecordingu. Nieodłączną częścią wydarzenia są również zajęcia w klasie fotograficzno-reporterskiej.

Puławskie spotkania to jednak nie tylko wspólne granie, zdobywanie nowych doświadczeń i szkolenie warsztatu muzycznego. Wydarzeniu zawsze towarzyszą koncerty gwiazd. Muzycznym gościem, który 17 sierpnia zainauguruje Puławskie Lato Bluesowe będzie Jack Moore. Gitarzysta wraz z zespołem Gary Moore Tribute Band zagra utwory z repertuaru ojca, legendarnego Gary’ego Moora. Dzień później, 18 sierpnia, bluesowych emocji dostarczy nam koncert znakomitej kadry warsztatowej.

W ramach wydarzenia odbędzie się także występ wokalistek Michała Matrasa. Koncert „I say a little prayer”, który usłyszymy 19 sierpnia, jest jednocześnie kontynuacją cyklu „Puławy. Jestem stąd!”, w ramach którego „Dom Chemika” promuje lokalnych artystów. W piątkowy wieczór, 20 sierpnia w podróż po swoich największych przebojach zabierze nas Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore. Na każdego, komu koncertowych wrażeń wciąż będzie za mało, co wieczór czekać będą energetyczne jam sessions w Klubie Muzycznym SMOK.

Warsztaty jak co roku zakończy Koncert Finałowy, w którym swoje umiejętności zaprezentują uzdolnieni uczestnicy, wokaliści, zespoły combo oraz kadra instruktorska.

Znakomitą okazją do wspomnień i poznania historii puławskich bluesowych spotkań, będzie wystawa „Retrospekcje bluesowe”. Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia archiwalne oraz fotografie wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych, powstałe na przestrzeni piętnastu lat.

Szczegółowy program:

  • 17 sierpnia, godz. 20:00 – Koncert Gary Moore Tribute Band, sala widowiskowa, wstęp 40 zł;
  • 18 sierpnia, godz. 20:00 – Koncert Kadry Warsztatów, sala widowiskowa, wstęp 20 zł;
  • 19 sierpnia, godz. 19:00 – Koncert „I say a little prayer”, Klub Muzyczny SMOK, wstęp wolny;
  • 20 sierpnia, godz. 20:00 – Koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, sala widowiskowa, wstęp 40 zł;
  • 21 sierpnia, godz. 19:00 – Koncert Finałowy, sala widowiskowa, wstęp 20 zł.

(ann)

Zostaw komentarz