fbpx

Rezerwat dzikich dzieci w Lublinie

27 lipca 2017
1 588 Wyświetleń

Już 6 sierpnia o godz. 12.00  Centrum Kultury w Lublinie otworzy pierwszy w Polsce Rezerwat Dzikich Dzieci – przestrzeń swobodnych i nieskrępowanych zabaw. To wydzielony obszar ochrony środowiska zabawy dziecięcej, który znajduje się przy ul. Dolnej Panny Marii 8. Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami Pajdokracji. O tym w co i na jakich zasadach bawią się dzieci w Rezerwacie, decydują one same.
Przestrzeń przy ul. Dolnej Panny Marii 8 będzie także miejscem warsztatów. Od 6 sierpnia przeniesie się tam również instalacja Kuchnia błotna, która przez cały lipiec funkcjonowała przy Centrum Kultury. Przeszkoleni playworkerzy dołożą wszelkich starań, by zabawa przebiegała z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, przy minimalnej ingerencji dorosłych. W obrębie Rezerwatu obowiązuje także Kodeks Honorowy – uczestnicy zabaw są zobowiązani przestrzegać jego założeń.

Wstęp do Rezerwatu jest nieodpłatny, wymaga jednak wypełnienia przez rodziców lub opiekunów Karty Zgłoszenia Dziecka. Ilość miejsc w Rezerwacie jest ograniczona.

Zgłoszenia: http://ck.lublin.pl/2017/07/pajdokracja-czyli-rezerwat-dzikich-dzieci/

Zostaw komentarz