fbpx

„Rodzina Trzy Plus” ma 10 lat

13 lipca 2022
637 Wyświetleń

Wdrożony dziesięć lat temu miejski program dedykowany dużym rodzinom wspiera już 91% z nich, a Lublin znajduje się w czołówce polskich miast najbardziej aktywnych w zakresie realizacji działań prorodzinnych. Do tej pory wydano już 20 tys. Kart „Rodzina Trzy Plus ”, objęto programem ponad 4 tys. rodzin, przy czym współpracowano z 220 partnerami oferującymi liczne ulgi.

– Sukces Programu „Rodzina Trzy Plus ” to symbol rodzinnego Lublina i potwierdzenie należnego mu miejsca w czołówce polskich miast przyjaznych rodzinom z dziećmi. Wprowadzenie Programu było innowacyjnym krokiem w myśleniu o przyszłości mieszkańców. Jestem dumny, że taka inicjatywa narodziła się w Lublinie i stała się impulsem do podjęcia prorodzinnych działań przez kolejne samorządy w Polsce oraz wzorcem dla ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Potwierdzeniem właściwego kierunku realizowanej przez Lublin polityki rodzinnej jest przyznanie naszemu miastu Certyfikatu Samorząd Przyjazny Rodzinom, co stanowi dla nas ogromne wyróżnienie

mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Autorski program „Rodzina Trzy Plus”, wprowadzony w marcu 2012 roku, stał się platformą porozumienia i współpracy w zakresie polityki rodzinnej i gospodarczej miasta. Już ponad 220 partnerów oferuje ulgi i zniżki na produkty oraz usługi. Wśród nich są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy, a ulgi dotyczą zajęć edukacyjnych, szkoleniowych, sportowych, kulturalnych oraz m. in. oferty medycznej i gastronomicznej.

Więcej: https://lublin.eu/mieszkancy/rodzina/aktualnosci/od-10-lat-wspolnie-dla-duzych-rodzin,246,1372,1.html

foto Piotr Nowacki

Zostaw komentarz