fbpx

“Rowerami na Krańce Świata” z cyklu #meetup_UMCSxSantander

6 listopada 2020
836 Wyświetleń

W listopadzie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się trzecia edycja niepowtarzalnych spotkań z cyklu #meetup_UMCSxSantander, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z inspirującymi prelekcjami.

Już w najbliższy czwartek, 12 listopada, gościem spotkania na fanpage’u Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie będzie Mateusz Waligóra – specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską pustynię Gobi – największą pustynię Azji i drugą po Saharze pustynię świata.

Podczas spotkania gość wygłosi prezentację pt. Rowerami na Krańce Świata. Będzie to opowieść o rowerowej podróży przez Andy dwuosobowego zespołu, który Mateusz Waligóra tworzy wraz z żoną Agnieszką. Podczas 1,5 rocznej podróży przejechali ponad 16 tysięcy kilometrów, w międzyczasie wspinając się na aż siedem pięcio- i sześciotysięczników. W trakcie prelekcji słuchacze usłyszą o osiąganiu celów (krótko i długodystansowych) i związanych z tym wyrzeczeniach i kosztach. O planowaniu, ale też radzeniu sobie w sytuacjach, gdy nawet plan b i c zaczynają zawodzić. Każdy będzie w stanie dostrzec też sporo wskazówek związanych z pracą w zespole, który musi działać zgodnie pomimo tego, iż przebywa ze sobą nieprzerwanie przez ponad 13 000 godzin. Autor opowie o Ameryce Południowej i takich krajach jak: Argentyna, Chile, Peru, Boliwia, Ekwador i Kolumbia. Pojawi się także kwestia wysiłku fizycznego i ukrytych pułapek długodystansowych podroży.

Spotkanie transmitowane będzie na żywo 12 listopada 2020 roku na Facebookowym profilu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa godzinę. W programie przewidziany jest czas na zadawanie pytań.

Źródło: Biuro prasowe UMCS w Lublinie

Zostaw komentarz