fbpx

Rozkład jazdy na wrzesień. Wydarzenia w Lublinie

2 września 2020
919 Wyświetleń

Tegoroczna jesień w Lublinie obfituje w wydarzenia kulturalne i sportowe. Sprawdźcie, co ciekawego czeka nas w najbliższych tygodniach!

Na początek wspaniała wiadomość: pokazy na multimedialnej fontannie na Placu Litewskim będą odbywały się również we wrześniu! Szczegółowy harmonogram znaleźć można na stronie internetowej Miasta Lublin.

Natomiast już w pierwszym tygodniu września odbędzie się Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2020. W programie spotkania z artystami, wystawy i oczywiście koncerty… a także finał Małych Innych Brzmień! Festiwal dzieli się na kilka paneli tematycznych, które obejmują muzykę, kinematografię, fotografię i literaturę. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej festiwalu Inne Brzmienia.

4 i 5 września zapowiadają nie lada gratkę dla fanów siatkówki. Cztery krajowe kluby zmierzą się w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Będą emocje! Szczegóły? Strona internetowa Miasta Lublin.

Dni 2 – 5 września, to czas na XII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY / CODES. Na program wydarzenia składa się 5 wydarzeń, z czego aż sześć dzieł premierowych, wśród których znalazły się utwory zamówione przez Festiwal. Więcej informacji znaleźć można na funpage’u Facebook Festiwalu KODY.

Wrzesień upłynie również pod znakiem wielkiego święta teatru i tańca! Przed nami 25. Konfrontacje Teatralne, a wraz z nimi, spotkania, warsztaty, spektakle i seanse filmowe. Wszystko to od 3 do 30 września. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Konfrontacji Teatralnych.

Dla osób, które niecierpliwe czekają na Europejski Festiwal Smaku, mamy dobre wieści! W dniach 7-13 września na Starym Mieście zagoszczą kramy jarmarkowe ponad 100 wystawców, a wydarzenie okraszą wystawy, wernisaże, spotkania literacki i moc konkursów. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Europejskiego Festiwalu Smaków.

Od 8 do 13 września trwać będzie także Festiwal Kultury Żydowskiej Lubliner Festiwal. Zadaniem projektu jest wypełnienie pustki po dawnej dzielnicy żydowskiej poprzez muzykę, spektakle, spotkania i działania edukacyjne. To okazja, żeby dowiedzieć się więcej o kulturze żydowskiej, jej obecnym obliczu oraz znaczeniu dla historii Lublina. Szczegóły na stronie internetowej Lubliner Festiwal.

W dniach 7-17 września wybierzcie się na największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce – 17. Millenium Docs Against Gravity. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w 7 różnych miastach, w tym w Lublinie. Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu.

Na koniec – Carnaval Sztukmistrzów | Incydent Polski! Weekend 17-20 września to czas na niezły cyrk i to na pięciu scenach! W programie nie zabraknie pokazów, spektakli, musicali cyrkowych i podniebnych spacerów na linach w ramach Urban Highline Festival. Szczegóły na stronie wydarzenia.

Co ciekawe, w tym samym czasie (17-20 września) w kilku lubelskich restauracjach królować będzie wino – w ramach Festiwalu Wina 2020. A co konkretnie będzie się działo? Tego dowiedzieć się można na stronie internetowej festiwalu.

Źródło i foto: Lublin.eu

Zostaw komentarz