fbpx
Most Kultury_foto Centrum Kultury

Weekendowy program Mostu Kultury zabrzmi w Muszli Koncertowej!

2 lipca 2020
915 Wyświetleń

W związku ograniczeniami wynikającymi z wytycznych sanitarnych i administracyjnych, dotyczących organizacji wydarzeń plenerowych w czasie pandemii COVID-19 niestety nie mogą się odbyć na Moście Kultury, jednak wydarzenie zostanie zorganizowane w zielona Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim!

Wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 lipca koncertem Orkiestry św. Mikołaja — Miastowa Sobótka. Tegorocznej Sobótce bliżej terminem do jej wschodniego odpowiednika, czyli święta Iwana Kupały obchodzonego według kalendarza juliańskiego 6 lipca. Noc Świętojańska ma też niezwykłe znaczenie dla Orkiestry Świętego Mikołaja, która zafascynowana tym letnim świętem celebruje je wraz ze swoimi fanami po raz kolejny na Moście Kultury nad Bystrzycą.

Oprócz tego odbędzie się akustyczny wehikuł czasu zabierający słuchaczy do lat 60. i 70., czyli koncert Czarnych Lwów z Przedmieścia. Znana i uwielbiana z występów na Moście Kultury lubelska kapela gra jazzującą, stylową muzykę, która za każdym razem wprawia most w pozytywne wibracje.

Niedziela to koncert grupy Niewinni oraz Zbyszka Kowalczyka. To postać doskonale znana z lubelskich i ogólnopolskich scen muzycznych. Znany jest z takich formacji jak Blueski, FSC Hot Rod, Telanges i Menezarch czy Cukierkotki. Od lat z powodzeniem koncertuje, promując w ten sposób bluesa i piosenkę autorską.

W kolejnych dniach lipca nie zabraknie warsztatów: artystycznych dla najmłodszych, roślinnych, szachowych czy tkackich. Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdują się w sekcji Wydarzenia na stronie internetowej CK.

Materiały: CK

Czytaj też: Obchody uroczystości rocznicy “Cudu Lubelskiego”

Zostaw komentarz