fbpx

Ruszyła rekrutacja do “Wolontariatu Rówieśniczego”

10 czerwca 2020
866 Wyświetleń

Fundacja Alpha w Lublinie właśnie rozpoczęła rekrutację do kolejnej edycji projektu „Wolontariat Rówieśniczy”, którego celem jest pomoc osobom z autyzmem i zespołem Aspergera. Rekrutacja wolontariuszy i uczestników do programu rozpoczęła się na początku czerwca i potrwa przez miesiąc. 

Tak samo, jak w poprzednich latach, główną ideą programu są spotkania uczestników, czyli osób z autyzmem i zespołem Aspergera, oraz wolontariuszy. Celem takich spotkań jest pomoc uczestnikom w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Dzięki nim osoby z autyzmem i zespołem Aspergera łatwiej nawiązują kontakty koleżeńskie oraz czują się mniej osamotnieni i pewniej wśród ludzi. Wolontariusze natomiast mają okazję poczuć satysfakcję z pomocy innym, poszerzyć swoje horyzonty i wrażliwość. 

Opiekę nad uczestnikami i wolontariuszami przez cały czas trwania „Wolontariatu Rówieśniczego” sprawują psychologowie z Fundacji Alpha. Najpierw na podstawie indywidualnych rozmów dobierają oni osoby w pary, biorąc pod uwagę m.in. charakter, wspólne zainteresowania oraz wiek. W kolejnych etapach dbają o to, żeby każda z osób czuła się komfortowo oraz otrzymywała potrzebne wsparcie. 

Uczestnicy i wolontariusze sami decydują, jak spędzają wspólny czas. Dzięki naszym Partnerom, biorącym udział w projekcie – Fundacja Alpha przekazuje darmowe vouchery do miejsc spotkań, takich jak parki rozrywki, restauracji czy teatru. Spotkania wolontariuszy mają formułę spotkań rówieśniczych – w parach wolontariusz i uczestnik, jak również spotkań koleżeńskich tj. regularnych spotkań grupowych wszystkich członków,biorących udział w projekcie. 

Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Fundacji Alpha www.autyzmlublin.pl oraz przesłać go na adres pfron@autyzmlublin.pl W programie mogą wziąć udział osoby powyżej 14 roku życia zamieszkałe w Lublinie. 

Szczegółowe informacje: tutaj

Pytania dotyczące rekrutacji należy kierować na adres: wolontariat@autyzmlublin.pl Telefonicznie na numer: 500 203 021 

Wolontariat Rówieśniczy realizowany jest w ramach projektu „Mam autyzm – jestem inny, nie gorszy. Rozwijam swój potencjał w przyjaznym środowisku” współfinansowanego ze środków PFRON w ramach konkursu 1/2018 pn. „Szansa-Rozwój-Niezależność”, kierunek pomocy nr 1 ZWIĘKSZENIE SAMODZIELNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 

Poprzedni artykuł z tej kategorii: Wybory – informacje organizacyjne


Zostaw komentarz