fbpx

Ruszyły loty do Mediolanu

29 marca 2023
464 Wyświetleń

Linie lotnicze Ryanair uruchomiły nowe połączenie z lubelskiego lotniska. Pierwszy inauguracyjny lot odbył się w niedzielę, 26 marca, w godzinach wieczornych. Na pasażerów pierwszego rejsu czekały niespodzianki – włoska focaccia i lubelskie kozie różki.

Nowa trasa irlandzkiego przewoźnika z Lublina do Bergamo została oficjalnie zainaugurowana salutem wodnym. Połączenie z włoskim lotniskiem realizowane będzie trzy razy w tygodniu: w niedziele, poniedziałki i piątki. Lot do północnych Włoch trwa około dwóch godzin. Rejsy realizowane będą samolotami boeing 737 linii Ryainar.

– Liczymy na to, że trasa z Lublina do Mediolanu będzie się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców Lubelskiego, ale także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa

– powiedział prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Bergamo to, znakomita destynacja turystyczna na tzw. city break, mająca do zaoferowania dla turystów pobliski Mediolan, a także pięknie położone jeziora Como i Garda oraz atrakcyjne rejony narciarskie w Dolomitach Jest to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Unii Europejskiej, dlatego na połączeniu skorzystają mieszkańcy woj. lubelskiego, którzy od lat pracują w północnych Włoszech.

Cieszymy się bardzo, że pasażerowie z Lublina i okolic mogą już korzystać z bezpośredniego połączenia z Bergamo. Jest to kierunek bardzo popularny zarówno wśród osób podróżujących w celach urlopowych jak i biznesowych. Jesteśmy przekonani, że to nowe połączenie będzie cieszyło się dużą popularnością.

– powiedziała podczas inauguracji połączenia rzecznik prasowy Ryanair na Europę Środkowo-Wschodnią Alicja Wójcik-Gołębiowska.

W Lublinie i regionie od dawna funkcjonują firmy z Italii, żyje i pracuje tutaj wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników. W samym Świdniku, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, od wielu lat działa potentat w produkcji śmigłowców, włoska firma Leonardo z jednym z głównych ośrodków usytułowanych właśnie w Mediolanie.

Bilety dostępne są w serwisie przewoźnika: www.ryanair.com/pl/pl Szczegółowy rozkład lotów znajduje się również na stronie internetowej: www.airport.lublin.pl

foto Marcin Wiechnik

/artykuł sponsorowany/


Zostaw komentarz