fbpx

Sezon letni na lubelskim lotnisku

13 kwietnia 2022
807 Wyświetleń

Zniesienie obostrzeń zachęca do podróżowania. Z Portu Lotniczego Lublin polecimy do Gdańska, Doncaster, Londynu, Burgas, Eindhoven, Oslo, Splitu, Warszawy oraz Dublina.

Podróże lotnicze nie są na szczęście już tak uciążliwe jak jeszcze miesiąc temu. Po zniesieniu obostrzeń, osoby przyjeżdżające do Polski nie podlegają obowiązkowi kwarantanny granicznej. Nie obowiązuje także nakaz okazywania certyfikatu szczepienia podczas przekraczania granicy. To zachęca do wyboru połączeń lotniczych. A tych, wraz z nastaniem wiosny, jest coraz więcej

– informuje prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Od 2 kwietnia wracają popularne wśród mieszkańców województwa lubelskiego loty do Oslo. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, będzie je obsługiwać linia lotnicza Wizzair. Od 5 lipca powrócą również połączenia tego przewoźnika z lotniskiem, Doncaster Sheffield w środkowej Anglii.

Bilety na loty do Londynu Luton oferuje w sprzedaży Ryanair. Przewoźnik ten już od kwietnia zapewnia 5 rejsów w tygodniu w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Londyn zatem będzie dostępny już dwa razy dziennie, bo kierunek ten przez cały czas, sześć razy w tygodniu, oferuje również Wizzair.

Loty do Warszawy obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT. Na uwagę zasługuje fakt, że od końca marca zwiększona została częstotliwość lotów. Obecnie Warszawa jest dostępna sześć razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, a od 2 maja dojdą jeszcze 4 dodatkowe połączenia w
tygodniu o 5:35 rano.

W okresie wakacyjnym można liczyć na sprawdzone już połączenia do popularnych i oczekiwanych miejscowości wypoczynkowych na południu Europy. To Burgas nad Morzem Czarnym i Split nad Adriatykiem. Kierunki te obsłużą samoloty linii Wizz Air. W wakacje będziemy mogli również polecieć do Turcji, dzięki dostępnej już w sprzedaży ofercie biur podróży TUI i Coral Travel. Z lubelskiego lotniska polecimy do Antalyi, znanego kurortu położonego nad Morzem Śródziemnym.

Loty do Gdańska, obsługiwane przez narodowego przewoźnika, PLL LOT zyskają dodatkową rotację i będą odbywały się dwa razy w tygodniu i to aż do końca października. Dodatkowo, do oferty połączeń do Gdańska, od maja dołączy też Ryanair, który będzie obsługiwał połączenie, również dwa razy w tygodniu.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin dostępne są na stronie internetowej: ww.airport.lublin.pl


Zostaw komentarz