fbpx

SIERPniowe jarmarki – Wiankowy Jarmark Lubelski

13 sierpnia 2020
502 Wyświetleń

W najbliższy piątek (wyjątkowo) 14.08.2020 r. w zrewitalizowanej hali Fabryki Wag przy ul. Lubartowskiej 77 w Lublinie rozpoczyna się kolejny SIERPniowy jarmark-Wiankowy Jarmark Lubelski, promujący Lubelszczyznę.

Partnerem wydarzenia „SIERPniowe Jarmarki – Jarmark Lubelski” jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj życie!”, zaś Honorowy Patronat na wydarzeniem objął Pan Marszałek Jarosław Stawiarski.

W tym dniu wyjątkowo w godzinach 11:00-17:00 w przeddzień święta Matki Boskiej Zielnej oprócz możliwości zaopatrzenia się w produkty lokalne będzie również okazja do wyplecenia własnego wianka na sobotnie święto, skosztowania rozmaitych ziół rosnących na Lubelszczyźnie czy też poznania różnych form parzenia kawy.

Sprzedaży wyrobów spożywczych i rękodzielniczych tradycyjnie będą towarzyszyły warsztaty i degustacje. Zróżnicowana oferta z pewnością ma szansę trafić nie tylko do dorosłych, ale także do najmłodszych.Na Jarmarku Lubelskim od 5 lat co tydzień goszczą rolnicy i producenci żywności oraz artyści z Lubelskiego.

Obecnie współtworzy go ponad 60 wystawców.Specjalna sierpniowa edycja jest adresowana zarówno do lublinian, jak i gości – turystów krajowych i zagranicznych odwiedzających nasz region i jego stolicę. Wierzymy, że będzie dodatkową atrakcją jako jedna z wizytówek Lubelszczyzny.

Otwarty charakter hali jarmarkowej oraz jej duża powierzchnia istotnie ułatwiają zachowanie reżimu sanitarnego. Organizatorzy zapewniają płyny do dezynfekcji i w razie potrzeby rękawiczki jednorazowe.

Źródło: Lubartowska 77

Czytaj też: Zalety łąk kwietnych – wysiewanych i naturalnych

Zostaw komentarz