fbpx

Stacja diagnostyczna szkół samochodowych prawie gotowa

2 czerwca 2020
760 Wyświetleń

Jesienią uczniowie skorzystają z nowoczesnej stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie

Prace budowlane przebiegają sprawnie, a ich zaawansowanie sięga 90%. Budynek jest praktycznie gotowy, trwa instalacja sieci sanitarnych i elektrycznych. Montaż obejmuje m.in. kurtyny powietrzne i wentylatory, odwodnienia liniowe i ceramikę sanitarną, a także urządzenia teletechniczne, gniazda, łączniki i czujniki. W najbliższym czasie pojawią się bramy garażowe, boksy szatniowe i kabiny sanitarne. Tynk mozaikowy pokryje cokoły budynku, a teren wokół zostanie zagospodarowany. Część wyposażenia technologicznego m.in. podnośniki i urządzenia diagnostyczne, są już w stacji.

– Zależy nam na tym, by uczniowie kształcili się w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy. Budowany obiekt zapewni kształcenie w tym zawodzie na nowoczesnym sprzęcie aktualnie wykorzystywanym przez pracodawców. To kształcenie na najwyższym poziomie, mamy więc nadzieję, że uczniowie powrócą do szkoły jesienią. – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Lublina ds. oświaty.

Nowy, dwukondygnacyjny budynek stacji pomieści: stanowisko diagnostyczne, stanowiska naprawcze dla pojazdów samochodowych, zaplecze dydaktyczne, pracownie, biuro obsługi klienta i zaplecze administracyjne. Będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób słabowidzących, szklane drzwi oznaczą kontrastowe elementy, a krawędzie stopni schodów wykończy kolor kontrastujący z barwą posadzki.

Projekt o wartości 5,8 mln zł powstaje dzięki wsparciu środków europejskich w wysokości blisko 3 mln zł.

Materiały UM Lublin

Poprzedni artykuł z tej kategorii: Innowacyjny analizator wosków

Zostaw komentarz