fbpx

Stanislav Chigadaev Trio – Chopin Today | Premiera 7 maja 2021!

6 maja 2021
508 Wyświetleń

Stanislav Chigadaev Trio istnieje od 7 lat i z sukcesem występuje w najlepszych rosyjskich salach koncertowych, takich jak Moskiewski Międzynarodwy Dom Muzyki, Mała Sala Filharmonii Petersburskiej, Teatr Maryjski, Nowa Scena Teatru Aleksandryjskiego, Państwowe Muzeum Rosyjskie, Filharmonia Permska. Muzyka Stanislav Chigadaev Trio to projekt crossover łączący jazz, muzykę klasyczną, pop, folk i rock.

Trio tworzą artyści: Stanislav Chigadaev – fortepian, aranżacja; Grigorij Voskobojnikov – kontrabas; Piotr Mihejev – perkusja. W 2020 r. z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Instytut Polski w Sankt Petersburgu wydał album „Chopin Today”. Płyta została nagrana w jednym z najlepszych rosyjskich studiów nagraniowych – Cinelab w Moskwie (klientami studia są między innymi Universal, Sony Pictures, iTunes, The Walt Disney Company). Premiera płyty odbyła się w październiku 2020 r. na scenie Małej Sali Filharmonii Petersburskiej. W lutym 2021 r. program „Chopin Today” został zaprezentowany na scenie Państwowej Permskiej Filharmonii. W Rosji płyta ukazała się w niewielkim nakładzie. Była wydarzeniem o charakterze medialnym. Nie miała wówczas wydania cyfrowego.

Stanisława Czigadajew to wybitny młody rosyjski pianista. Przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu udało się w SJRecords wykonać dodruk jego płyty “Chopin Today” z fascynującymi aranżacjami utworów Fryderyka Chopina. Wytwórnia zapewniła wydanie międzynarodowe oraz dystrybucję cyfrową w Polsce. Premiera online odbędzie się 14 maja 2021 roku. Proszę sprawdzać naszą stronę i FB, by posłuchać tej niezwykłej muzyki.

Stanislav Czigadajew urodził się w Budapeszcie w rodzinie muzyków. Od dziecka miał pasję do improwizacji. Ukończył Sviridov Musical School a później z wyróżnieniem Konserwatorium im. Rimskiego Korsakowa w Petersburgu. Otrzymał szereg nagród na wielu konkursach, m.in. na: Sergey Rakhmaninov International Competition (St. Petersburg, 2005), Georgiy Sviridov International Competition (St. Petersburg, 2008), Yudina International Competition (St. Petersburg, 2009), Smetana International Piano Competition (Czechy, 2010), oraz Stockholm International Competition w grze solowej i kameralistyce (Szwecja, 2012). Stanislav Chigadaev pracował m.in. z Andreą Bocellim (Helsinki, 2014), Nigelem Kennedym (Niemcy, 2016), Vasiliyem Gerello (Rosja, 2016), i Aleną Petrovskaya (Rosja, 2015).

Źródło: SJRecords

Zostaw komentarz