fbpx

Stokrotka ma nowego właściciela

17 kwietnia 2018
938 Wyświetleń

Emperia Holding i należąca do niej sieć sklepów Stokrotka pozyskały nowego inwestora – firmę Maxima, która ma wspomóc dalszy rozwój spółki. Maxima pozyskała ponad 93% akcji. Umowa inwestycyjna pomiędzy firmami została zawarta w listopadzie 2017 r., a na początku kwietnia 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Maxima Grupė kontroli nad Emperia Holding.

Grupa Kapitałowa Emperia to firma wywodząca się z Polski, powstała w 1990 r., jest skoncentrowana na segmencie detalicznym FMCG. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.Spółka inwestuje w obiekty przeznaczone do prowadzenia działalności detalicznej. Strategia inwestycyjna przewiduje koncentrację na obiektach w formie mini galerii lub parków handlowych. Z kolei Stokrotka – segment detaliczny spółki Emperia Holding S.A., powstała w Lublinie w 1994 roku, obecnie obejmuje obszar całego kraju. Pierwszy market tej sieci powstał w 1994 r. w Łęcznej. Typowe placówki handlowe mają od 200 m kw do 1000 m kw powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych, w tym artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię i alkohol oraz produkty świeże: pieczywo, wędliny, owoce i warzywa. Dopełnieniem oferty są produkty lokalne, a także produkty marki własnej.

Centrala Stokrotki mieści się w Lublinie, obecnie prowadzi sieć licząca 440 sklepów – marketów i supermarketów. W 2017 roku otworzyła 77 nowych sklepów, a do końca bieżącego roku planuje otworzyć ponad 100 kolejnych placówek. W całej grupie Emperia jest zatrudnionych około 8,7 tys. osób, z czego ponad 30% to pracownicy na terenie województwa lubelskiego.

 

Zostaw komentarz