WAŻNE
Dwumilionowy pasażer (Kwiecień 25, 2019 10:47 am)
Działania na miejscach (Kwiecień 24, 2019 10:12 am)
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej (Kwiecień 24, 2019 10:05 am)
Wielka majówka na placu Litewskim (Kwiecień 23, 2019 10:02 am)

Studentka Politechniki Lubelskiej laureatką konkursu Siemensa

12 kwietnia 2019
80 Wyświetleń

Ewa Kędziora studiuje na III roku informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Właśnie wróciła z największych targów przemysłowych Hannover Messe 2019. Wyjazd był nagrodą w konkursie organizowanym przez firmę Siemens. Zadaniem uczestniczek było nakręcenie krótkiego filmu na temat „Praca inżyniera odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata”. Ewa Kędziora była jedną z czterech laureatek konkursu, odbywającego się w ramach programu Inżynierki 4.0.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji cyfrowych kobiet w obszarze Przemysł 4.0. Skierowany jest do studentek uczelni technicznych. Programowi patronuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Ponieważ interesuję się nowymi technologiami oraz chcę po studiach pracować w zawodach inżynierskich, postanowiłam wziąć w nim udział. Aby dostać się do programu, trzeba było napisać esej, dlaczego chcę zostać inżynierką. Udało się i uczestniczyłam w ciekawych warsztatach z technologii przemysłowej, cyfryzacji
i komunikacji oraz zajęciach związanych z rozwojem osobistym na rynku pracy – mówi Ewa Kędziora.

Następnie należało nakręcić film przekonujący, że praca inżyniera jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata. – Film powstał w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Skupiłam się na cechach
i kompetencjach, które musi posiadać współczesny inżynier. Ważne jest, aby łączył on wiedzę zawodową z umiejętnościami miękkimi. Specjalizacje są istotne, ale inżynier nie może zamykać się w czterech ścianach  – zaznacza studentka.

Fot. http://przemysl-40.pl

 

Zostaw komentarz