fbpx

Sukcesy naukowców UMCS w konkursie MINIATURA 4

13 listopada 2020
663 Wyświetleń

Pracownicy UMCS pozyskali środki na badania naukowe w ramach konkursu MINIATURA 4 Narodowego Centrum Nauki. Laureatami tegorocznej edycji konkursu MINIATURA zostało kolejnych czterech naukowców tej uczelni:

  • dr Dawid Stefaniuk z Instytutu Nauk Biologicznych UMCS z projektem pt.: „Sekretom Cerrena unicolor jako źródło nowych czynników efektywnie modelujących procesy hemostazy”;
  • dr Agnieszka Ziętek z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS z projektem pt. „Nieformalne ruchy społeczne a decyzje polityczne podejmowane na szczeblu lokalnym w perspektywie analizy decyzyjnej. Przypadek Lubelszczyzny”.
  • dr Karol Kowalczyk z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UMCS z projektem pt. „Czas podróży koleją jako determinanta układu powiązań transgranicznych polskich metropolii – ujęcie dynamiczne 1970–2020”.
  • dr Katarzyna Mięsiak-Wójcik z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku z projektem pt. „Ocena możliwości retencjonowania wody na zmeliorowanych obszarach podmokłych w świetle ich zagospodarowania i współczesnych zmian klimatycznych”.

Pełna lista zakwalifikowanych projektów znajduje się pod adresem: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura4


Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego UMCS

Zostaw komentarz